-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Közművelődésért Díjat nyert Fehérvár a Szent István Emlékév programjaiért
A Magyar Népművelők Egyesülete Közmű- velődésért Díjat adományozott Fehérvárnak. A kitüntetést a szervezet vándorgyűlésén, Brájer Éva alpolgármester vette át Nagykanizsán. Fehérvár alpolgármestere szerint a 2013-as Szent István Emlékév programjai nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy 2014-ben a városnak ítélték oda a rangos elismerést.
2014.05.22. 13:35 |
A Magyar Népművelők Egyesülete Közművelődésért Díjat adományozott Fehérvárnak. A kitüntetést a szervezet vándorgyűlésén, Brájer Éva alpolgármester vette át Nagykanizsán. Fehérvár alpolgármestere szerint a 2013-as Szent István Emlékév programjai nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy 2014-ben a városnak ítélték oda a rangos elismerést. A díjátadásról közösen számolt be Székesfehérvár alpolgármestere és Simon József, a Fejér Megyei Népművelők Egyesületének elnöke.

A Közművelődésért Díjat Székesfehérvár a Magyar Népművelők Egyesületétől kapta. A kitüntetést a szervezet éves vándorgyűlésén adták át Nagykanizsán Brájer Éva alpolgármesternek, aki szerint a díj mutatja az önkormányzat kultúratámogató hozzáállását és az itt dolgozó népművelők szakmai hozzáértését is. "Jóleső érzés, hogy az egyesület országos felterjesztést tett, mi pedig büszkék vagyunk hogy, a megyei jogú városok kategóriában megkaphattuk ezt a rangos elismerést." - mondta el Székesfehérvár alpolgármestere. A díjátadón filmen is végignézhették a vándorgyűlés résztvevői azt, hogy Fehérvár miért érdemelte ki a rangos díjat.

"Egy városvezető büszke arra, ha egy olyan városvezetés része lehet, amely támogatja a kultúrát, közművelődést." - tette hozzá Brájer Éva alpolgármester, kiemelve, hogy Fehérváron komoly pénzügyi forrást szánnak a kultúrára. Hozzátette, hogy fontos Székesfehérvár kulturális intézményeinek állapota, a vendégek méltó körülmények között történő fogadása, valamint a programok mennyisége és minősége. Ezt a folyamatot 2014-ben is folytatja a város a rendezvények és a kulturális beruházások tekintetében, felújítják például a Budenz-házat és a Szent István Király Múzeum udvarát. "Köszönjük, hogy más is észreveszi, milyen támogató az önkormányzat a kultúra irányába és köszönet az intézményvezetőknek, közművelődésben dolgozóknak is, akik nélkül nem kaphattuk volna meg ezt a díjat." - mondta el Székesfehérvár alpolgármestere. Simon József a Fejér Megyei Népművelők Egyesületének elnöke szerint méltán kapta meg Fehérvár a díjat. "A Szent István Emlékév fantasztikus teljesítmény volt, nem volt olyan művelődésszervező a városban, aki ne vett volna részt a munkában." - emelte ki Simon József, aki a város lakosságának is köszönetet mondott a díjért.