-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Közművelődésért Díjat kapott Székesfehérvár
A Magyar Népművelők Egyesülete Közművelő-désért Díjat adományozott Fehérvárnak. A kitüntetést a szervezet vándorgyűlésén, Brájer Éva alpolgármester vette át Nagykanizsán. Fehérvár alpolgármestere szerint a 2013-as Szent István Emlékév programjai nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy 2014-ben a városnak ítélték oda a rangos elismerést. Brájer Éva a díj kapcsán kiemelte az önkormányzat kultúratámogató hozzáállását és a népművelők szakmai hozzáértését is.
2014.05.17. 12:15 |
A Magyar Népművelők Egyesülete Közművelődésért Díjat adományozott Fehérvárnak. A kitüntetést a szervezet vándorgyűlésén, Brájer Éva alpolgármester vette át Nagykanizsán. Fehérvár alpolgármestere szerint a 2013-as Szent István Emlékév programjai nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy 2014-ben a városnak ítélték oda a rangos elismerést. Brájer Éva a díj kapcsán kiemelte az önkormányzat kultúratámogató hozzáállását és a népművelők szakmai hozzáértését is.

A közművelődésért díjat Székesfehérvár a Magyar Népművelők Egyesületétől kapta. A kitüntetést a szervezet éves vándorgyűlésén adták át Brájer Éva alpolgármesternek. Mint fogalmazott, nem szabad hagyni, hogy az Emlékévben kialakult közösségek felbomoljanak, ezért az önkormányzat továbbra is mindent megtesz azért, hogy színvonalas programokat kínáljon az itt élőknek és a turistáknak. „Az elmúlt év a Szent István Emlékévnek köszönhetően nagyon szépre és tartalmasra sikerült, mind kulturális, mind egyéb szempontból. Az idei évnek is az áll a fókuszában, hogy most is legalább olyan színvonalas és tartalmas programokat tudjunk kínálni az embereknek kulturális téren, ahogy tettük azt 2013-ban” – mondta Brájer Éva, aki azt is hozzátette, hogy a díj mutatja az önkormányzat kultúratámogató hozzáállását és az itt dolgozó népművelők szakmai hozzáértését is.