-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26. -
Gyóni Géza emlékezete
Gyóni Gézára, a hősi halált halt katonaköltőre emlékeztek a Szent István Művelődési Házban. Az I. világháborúban elhunyt költő munkásságát Nagy István az intézmény munkatársa idézte meg.
2026.06.25.
Kövi Szabolcs lemezbemutató koncertje pénteken este Székesfehérváron
Legújabb albumának bemutatója a Dunántúlon elsőként Székesfehérváron lesz, november 12-én pénteken 18 órakor. A koncert alatt - ahogyan azt Szabolcstól megszokhattuk - szebbnél-szebb vetített képek segítenek a zene teljes átélésében. Kövi Szabolcs melódiái mindig felemelnek, és kizökkentenek a hétköznapokból, szárnyalni hívják a lelket oda, ahol valóban otthon érzi magát: ahol a nyugalom, és a lélek csendje honol.
2010.11.12. 09:46 |
Kövi Szabolcs spirituális zenei alkotásaival évek óta és töretlenül van jelen a köztudatban. Melódiái mindig felemelnek, és kizökkentenek a hétköznapokból, szárnyalni hívják a lelket oda, ahol valóban otthon érzi magát: ahol a nyugalom, és a lélek csendje honol. Legújabb albumának bemutatója a Dunántúlon elsőként Székesfehérváron lesz, november 12-én pénteken 18 órakor. A koncert alatt - ahogyan azt Szabolcstól megszokhattuk - szebbnél-szebb vetített képek segítenek a zene teljes átélésében. „Az Ünnep című lemez készítésekor sem tudtam elszabadulni a "varázslók erdejétől", ahol a világ különböző pontjairól összesereglett jóakaratú személyek végeztek szertartást a Föld és lakóinak jobb sorsáért. A varázslat után egy búcsú együttlétben ünneplik meg azt, hogy útjára bocsátottak valami jót és szépet. Ez olyan, mint amikor egy pozitív gondolatsor végén úgy gondolunk a célunkra, mint ami már megvalósult. Természetesen ez csak egy kis mese, ami elsősorban nekem fontos, mert abban az évben, amíg egy lemezen dolgozom, én képzeletben ebben az erdőben vagyok, a varázslók és tündérek között járok... Ha azonban elvonatkoztatunk a történettől, biztos vagyok benne, hogy sok olyan ember van azok között, akik ezeket a sorokat olvassák, akik szintén hisznek a jó gondolatok világot megváltoztató erejében...”
Az Ünnep című album pozitív, vidám, mégis nagyon nyugtató, simogató hangulatú, az élet igenléséről, a pozitív gondolatok megerősítéséről szól. Kövi Szabolcs ezúttal olyan lemezt készített, ami hangzásában jelentősen elüt az eddigiektől, elsősorban a vonószenekari háttér miatt, de újszerű még az akusztikus gitár és a gyönyörűen hegedülő Revóczky Ottília játéka. Az eddigi fúvós hangszerek mellett a művész először játszik ír dudán is, az utolsó számban. Az új album egyben a Szertartás sorozat plusz epizódja. (Az említett sorozat elemei: Szertartás - 2006, Tündér idézés - 2008, A Varázslat- 2009.)
Kövi Szabolcs új album bemutató koncert vetítéssel és dedikálás: november 12-én 18 órakor
Helyszín: Technika Háza, Székesfehérvár, Rákóczi u. 25.
Jegyek elővételben (1800 Ft) az ÁKOS Jegyirodában kaphatóak, és a helyszínen (2000 Ft).