-
Lánczos–Szekfű Ösztöndíj
Székesfehérvár Önkormányzata idén is meghirdette a Lánczos Kornél – Szekfű Gyula Ösztöndíj Pályázatot. A városban élő vagy a várossal szellemi kapcsolatban álló alkotók, kutatók és művészek április 30-ig adhatják be a pályázataikat.
2025.03.18. -
Zenés időutazás Öreghegyen
Régi idők romantikus slágereivel invitálja időutazásra a közönséget Klein Judit (ének) és PánczélKristóf (zongora, ének): a Holdfényes randevú című zenés színpadi játékot 2025. március 29-én,szombaton 18 órakor láthatja a közönség az Öreghegyi Közösségi Házban. A programra EZEN az oldalon váltható belépő.
2025.03.18. -
Díszítőfestő kiállítás
Sz. Demény Mónika népművészeti díszítőfestő kiállítása pénteken nyílt meg, bemutatva a festett református templomok hagyományos motívumvilágát. A tárlat a magyar tájegységek gazdag díszítőművészetébe enged bepillantást.
2025.03.17. -
Bach Mindenkinek
Elindult a Bach Mindenkinek Fesztivál, amely már 10 éve próbálja hazánkban növelni a klasszikus zene iránti érdeklődést. A fehérvári evangélikus gyülekezet évek óta részt vesz a programsorozatban.
2025.03.17.
Kötetbemutató beszélgetés szombaton Ujházi Péterrel a Csók István Képtárban

A könyv első részében tanulmányok dolgozzák fel Ujházi munkásságát.
Probstner János keramikus, művészeti író Ujházi egyedi, a műfajban is különleges kerámiáiról írt. A szerzőn kívül a szombat délutáni beszélgetésen részt vesz Korompai Péter keramikus, Ujházi Péter képzőművész és Feuer András gyűjtő.
Ujházi Péter a Képzőművészeti Főiskolán festő szakon végzett, majd 1966-ban visszatért szülővárosába, Székesfehérvárra. A sokszínű, gazdag életművet, annak fontosabb állomásait a székesfehérvári Szent István Király Múzeum a kezdetek óta rendszeresen bemutatta, művei pedig az elmúlt évtizedekben budapesti magángalériákban is láthatók voltak.
Művészetének öt évtizede szinte töretlen. A régmúlt történelmi eseményei ugyanúgy foglalkoztatják, mint a hétköznapok történései, az ember csetlő-botló igyekezete, vagy akár a közélet számtalan furcsasága. Elbeszélő festészetében párhuzamosan íródik a történelem és a mindennapok krónikája. Ujházi képe a világról egyszerre (ön)ironikus, szórakoztató és szorongást keltő.
A Csók István Képtárban a jelenlegi tárlat tematikus: Ujházi tereit, inspirációinak helyszíneit, alkotásainak színtereit mutatja be; valamint láthatók a művész nagyméretű kerámiaszobrai is.
A kiállítással egy időben jelent meg A különutazás terei című kötet, amely a 2010 után készült művek katalógusszerű ismertetése mellett tanulmányok segítségével mutatja be Ujházi pályáját és művészetét.