-
Ave Cézár!
Izgalmas időutazásra várta a Floralia első napja a gyermekeket és felnőtteket egyaránt a Gorsiumban. A pompás császári bevonulás mellett az autentikus, látványos harci bemutatók, életképek, valamint kortárs, mégis korhű komédia várta a látogatókat. Vasárnap, lovas solymász bemutatók lesznek, valamint összecsapnak a lovas kelták a gyalogos rómaiak.
2026.05.02. -
Garantált tárlatvezetés a kiállításon
Garantált tárlatvezetéseket tartanak a májusi keddeken a TOTUS TUUS – Teljesen a Tiéd című, Szent II. János Pál pápa életművét bemutató kiállításban. Az első alkalomra május 5-én 16.00 órai kezdettel került sor a Szent István Király Múzeum Rendház épületében. A részvétel előzetes regisztrációhoz kötött.
2026.04.30. -
Egy nap Haydn mesterrel
Befejeződött az Alba Regia Szimfonikus Zenekar Somorjai-bérlet koncertsorozata. A Szent István Művelődési Házban az Egy nap Haydn mesterrel című hangversenyen Dénes-Worowski Marcell vezényelte a szimfonikusokat.
2026.05.01. -
Új kiállítás nyílt a Fő utcán
A lengyelek egyik legfontosabb ünnepét mutatja be az az újonnan nyílt kiállítás, amelynek megnyitóját kedden tartották. A tárlat egészen május ötödikéig tekinthető meg a Fő utcán.
2026.04.29.
Köszöntsük együtt Máriát – egyházközségi zarándoklat az öreghegyi Máriavölgybe
A Kadocsa út – Lehel utca – kiserdő mögötti murvás gyalogút – Túrózsáki út – Máriavölgyi út útvonalon érkeznek meg a márivölgyi szoborhoz, ahonnan a litániát követően együtt indulnak majd vissza a templomhoz. Az eseményre mindenkit szeretettel várnak, a részvételhez regisztrációt kérnek a szervezők.
Idén szeptember 18-án, vasárnap délután köszönti együtt Máriát a fehérvári hívők közössége. Az Öreghegyi Magyarok Nagyasszonya Plébánia zarándoklatot szervez a Máriavölgyben található Mária-szoborhoz. A gyermekeket 14.45 órától a Fanta Villában várják lelki programmal, kézműves foglalkozással, énekléssel, majd 16.15 órakor a Szent Antal-szobornál megáldják őket, és a család legfiatalabb tagjai is csatlakoznak a zarándoklathoz.
A felnőttek az Öreghegyi plébánia előtt 15.30 órától gyülekeznek és 16 órakor indulnak el a Máriavölgybe, a Kadocsa út – Lehel utca – az Aszalvölgyi-árok melletti széles gyalogút – Túrózsáki út – Máriavölgyi út útvonalon, és a tervek szerint 17 órára érkeznek a Mária-szoborhoz. A litániát követően, 17.30 órakor indulnak vissza együtt az öreghegyi templomhoz. A megtett távolság kb. 3 kilométer. A szervezők arra kérik a résztvevőket, hogy az időjárási viszonyoknak megfelelő̋ öltözékben, kényelmes cipőben érkezzenek, és legyen nálunk folyadék is. Mindenkit szeretettel várnak és arra kérnek, hogy részvételi szándékukat jelezzék!