Kortárs művészek az állami gondozásban lévő testvérek találkozásáért

 Megnyílt a Szabad- művelődés Házában a II. Jótékonysági Kortárs Művészeti kiállítás. A közösségi ház aulájában látható tárlat műtárgyait december 4-én 17 órától árverezik el. A bevételből pedig a "Vigyázó kéz" Gyermekvédelmi Egyesület más-más ellátási helyen nevelkedő állami gondozott testvérpárjainak találkozásait segítik.
Internetes licit az alkotásokra!
2013.12.04. 09:34 |
 Megnyílt a Szabadművelődés Házában a II. Jótékonysági Kortárs Művészeti kiállítás. A közösségi ház aulájában látható tárlat műtárgyait december 4-én 17 órától árvereik el. A bevételből pedig a "Vigyázó kéz" Gyermekvédelmi Egyesület más-más ellátási helyen nevelkedő állami gondozott testvérpárjainak találkozásait segítik.
A „Vigyázó kéz” Gyermekvédelmi Egyesület több mint 10 éve kiemelten segíti azokat az állami gondozott testvérpárokat, akik a sors különös akaratából más-más ellátási helyen nevelkednek. A gyerekek sok esetben maguk kérik a segítséget, hogy szeretnék megismerni vér szerinti testvérüket, vagy szerencsésebb esetben többször is viszontlátni. Az egyesület sokszor valódi nyomozást folytat, mire sikerül fellelni a nevelőszülőknél, speciális intézményekben, rokonoknál, illetve örökbefogadó családoknál élő testvért. Ezek olyan kötelékek, amelyek később, felnőtt korban segítik a társadalomba való beilleszkedést.
Felejthetetlen farsangi testvértalálkozó a Szabadművelődés Házában

Az aukciós kiállítást Janó Andorné a "Vigyázó kéz" Gyermekvédelmi Egyesület vezetője, Róth Péter Székesfehérvár alpolgármestere és Kiss Dorottya nyitotta meg a Szabadművelődés Háza aulájában.
A kapcsolatok ápolása érdekében két-háromhavonta testvértalálkozókat, évi egy-kettő alkalommal testvértáborokat szerveznek. Az egyesület programjain (kirándulások, színházlátogatás, sportesemények) külön is odafigyelnek arra, hogy a testvérek találkozhassanak. Jelenleg több mint 150 más-más ellátási helyen nevelkedő testvérpár kapcsolattartását segítik.
 
A közös programok finanszírozására – a pályázati lehetőségek mellett – idén második alkalommal szervezik meg az „Adventi Jótékonysági Kiállítást és Aukciót”. Idáig több mint 20 művész ajánlotta fel alkotását. Õk a Székesfehérvári Művészek Társaságának és a Fehérvári Kézművesek Egyesületének tagjai. A felajánlók között szerepel Szentes Ottokár, Kovács Árpád, Juhász Tibor, Koppány Attila, Büki Zsuzsanna, Horváth Péter festőművészek, Kocsis Balázs szobrász, Szarka Tamás keramikus, Radetzky Jenőné népi iparművész, Vincze Mátyás és Legeza József kézművesek.Segítők azonban a megyehatáron túlról is érkeztek, hiszen öt akvarellt Jászberényből, további műtárgyak pedig Tatabányáról, valamint Budapestről is küldtek.
 
A liciten résztvevők nemcsak a minőségi kortárs alkotásokat vásárolhatják meg kedvező áron, hanem a más-más ellátási helyen nevelkedő állami gondozott testvérek kapcsolatának fejlesztő programját is támogathatják. A kiállított művészeti alkotásokra nem csak személyesen, de a neten is lehet vásárlási ajánlatot adni. A tárlat anyaga megtekinthető a www.jotekonysagi-arveres.vigyazokez.hu weblapon is. A jótékonysági aukcióra december 4-én, szerdán 17.00 órától kerül sor.

Kultúra

  1. XVI. Zenélő Kultúr Udvar

    Az Oskola utca 10. szám alatti, a Városi Képtár – Deák Gyűjteménynek is otthont adó belvárosi lakóház udvara adott otthon a Zenélő Kultúr Udvar programnak. A Fehérvári Polgárok Egyesülete immár XVI. alkalommal szervezte meg ezt a színekben és dallamokban gazdag rendezvényt, amelynek során a színpadon zenészek, énekesek, színjátszók váltották egymást, változatos műsort kínálva a közönségnek.

    2026.08.22.
  2. Fivérek a Díszudvaron

    A Székesfehérvári Királyi Napokon péntek este tartották a Fivérek című darab nyilvános főpróbáját. A Matuz János által írt és rendezett, a Szent István uralkodását követő évtizedekről, trónviszályokról szóló előadást az eső miatt félbe kellett szakítani. A Szent Imre Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda Szignum Műhelyének diákszínjátszói a kényszerű szünet után, nehezített körülmények között, de befejezték az előadást.

    2026.08.22.
  3. Kenyérszentelés Kisfaludon

    A kenyér az élet, a munka és az összetartozás jelképeként került a középpontba a kisfaludi ünnepségen. Szent István napján a közösség együtt emlékezett az államalapítóra, miközben az új kenyér megáldásával a hagyományok előtt is tisztelegtek.

    2026.08.21.
  4. Kodály Zoltán: Háry János

    Nemzeti ünnepünkön a Zichy liget nagyszínpadán mutatták be Kodály Zoltán: Háry János daljátékát. Az örökbecsű mű Szikora János rendezésében, koncertszerű előadásában, a szimfonikus zenekar közreműködésével került színre.

    2026.08.21.