-
A mi Rómeónk és Júliánk
A fehérvári diákszínjátszók előadásában, mai nyelven szólal meg Shakespeare klasszikusa a Pelikán Fészekben, ahol október 12-én mutatják be A mi Rómeónk és Júliánk című produkciót. Az első felvonást a Teleki Blanka Gimnázium - TeDi színjátszócsoportja, a második felvonást a Ciszterci Szent István Gimnázium - Fejér Holló Diákszínpad viszi színre.
2024.10.10. -
Matiné az Igézőben
Vasárnaponként meseelőadásokkal várják az Igézőbe a gyerekeket. A 11 órakor kezdődő matinékon a legkisebbek szurkolhatnak Vitéz Lászlónak, Csizmás Kandúrnak és Kaktuszkának.
2024.10.10. -
Reflektorfényben
A Szent István Művelődési Házban megkezdődött az Alba Regia Szimfonikus Zenekar Somorjai bérlet sorozata. Az est keretében a zenekar négy művésze szólistaként mutatkozott be a zenebarátoknak.
2024.10.10. -
Szín-kavalkád
Az Aranybulla Könyvtárban nyílt meg a Székesfehérvári Fotóklub tárlata. A kiállításon az ősz megannyi pillanatát mutatják be.
2024.10.10.
KOR-KÉPEK – Új tárlat nyílik a Pelikán Galériában
Két alkotó, két világ találkozása egy kiállításon.
A Székesfehérvári Művészek Társaságához legfrissebben, 2022-ben csatlakozott Bárány Terézia képzőművész és Vári Kovács Ágnes festő, grafikus műveiből nyílik kiállítás március első napján a Pelikán Galériában.
Bárány Terézia Pátkán született és járt iskolába. Egy vele készült interjúban a képzőművészettel való találkozásról így vallott: „Hetedik osztályos voltam, amikor a megyei rajzszakfelügyelő a szüleimhez is eljött, hogy elmondja, nekem rendszeresen be kellene járni a városba, az általa vezetett Képzőművészeti Csoport összejöveteleire. A tanfelügyelő Ballagó Imre festőművész volt. Neki nagyon sokat köszönhetek. Évekig jártam hozzá a műterembe, a Derkovits Képzőművészeti Körbe, és készültem Budapestre a képzőművészeti középiskolába, majd a főiskolára. Az utolsó pillanatban a szüleim mégsem engedtek ebbe az irányba továbbtanulni.” Az alkotás azonban az élete részévé vált és ma is az. Véleménye szerint a művészet azzal a művésszel kezdődik, aki képes jelentős hatóerejű alkotásokat létrehozni, képes a korára jellemző életérzéseket megfogalmazni.
Vári Kovács Ágnes festő, grafikus szenvedélye a minta- és grafikai tervezés, az illusztrációk és festmények készítése. Szívesen használ merész színösszeállításokat és kísérletezik vegyes technikákkal. Munkái elsősorban akvarellel, akrillal, pasztellel, tussal és tűfilccel készülnek. „Időről időre visszatérő témáim a természet és az ember szimbiózisa, népi motívumok, geometrikus, építészeti ritmusok, a körülöttem lüktető környezet.” – írja honlapján.
A KOR-KÉPEK című tárlatot március 1-jén, pénteken 18 órakor nyitja meg dr. Cs. Tóth János művészeti író.
Minden érdeklődőt szeretettel várnak!