-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Koós Jánossal ünnepelték Székesfehérváron az Idősek Világnapját
Az ENSZ közgyűlése 1991-ben nyilvánította október 1-jét az Idősek Világnapjává. Székesfehérvár Önkormányzata fontosnak tartja, hogy minden évben ünnepség keretében köszöntse a szépkorúakat. Vodafone Sportcsarnokban Koós János adott nagysikerű koncertet. A műsor sztárvendégét óriási tapssal, szeretettel fogadta a közönség.
2014.10.09. 18:08 |
Az ENSZ közgyűlése 1991-ben nyilvánította október 1-jét az Idősek Világnapjává. Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata fontosnak tartja, hogy minden évben nagyszabású ünnepség keretében köszöntse a szépkorúakat.
KÉPGALÉRIA a rendezvényről
KÉPGALÉRIA a rendezvényről

A Vodafone Sportcsarnokban Koós János adott nagysikerű koncertet. A műsor sztárvendégét óriási tapssal, szeretettel fogadta a közönség. Az időseket a Szent István Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola tanulói által készített süteményekkel is megajándékozták.
Közel ezer vendég gyűlt össze a Vodafone Sportcentrumban, ahol délután tartották Székesfehérvár Önkormányzata hagyományos ünnepségét az Idősek Világnapja alkalmából. A rendezvényen dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte a vendégeket, akik építették a várost, generációkat neveltek fel és a nyugdíjasklubokon, egyesületeken keresztül, vagy éppen magánszemélyként vállaltak aktív közéleti szereplést, közösségi munkát. A mai alkalom és a hasonló események a köszönetnyilvánításon kívül arra is alkalmat adnak, hogy az idősek találkozzanak, beszélgessenek egymással és jól érezzék magukat.
Csütörtökön délután a Vodafone Sportcentrumban dr. Cser-Palkovics András polgármester mondott köszönetet az időseknek több évtizedes munkájukért, aktív közéleti szereplésükért, majd Koós János adott nagysikerű koncertet. A programon részt vett dr. Dienesné Fluck Györgyi szociális és idősügyi tanácsnok is.Dr. Cser-Palkovics András a zsúfolásig megtelt nézőtér előtt elmondta: „A nyugdíjasklubok, különféle szervezetek erős közösséget alkotnak, és nagyon nagy értékei a városnak. Ezért is van szükség arra, hogy időről időre ünnepi keretek között megadjuk a lehetőséget a találkozásra.” A polgármester az önkormányzati ciklus lezárása kapcsán köszönetet mondott a nyugdíjasok támogatásáért, biztatásáért, szeretetéért, amit ő maga és a város kapott a programok sikeres lebonyolításához és a törekvések megvalósításához. „Önök évtizedeken keresztül építették a várost, annak közösségét, és minden segítséget megadtak ahhoz, hogy ezt tovább tudjuk folytatni. Nagyon fontos, hogy a különböző generációk békében, egy közös cél érdekében, azaz Székesfehérvár fejlesztéséért együttműködjenek.” - hangsúlyozta a polgármester.