-
Folytatódik a Viktória Pódium
Nyáron sem megy szabadságra a „keddcsináló kulturmix”, augusztus 4-én 18 órakor ezúttal is izgalmas beszélgetésekkel várják az érdeklődőket a Viktória Pódium keretében a Tüzér utca keleti végébe.
2026.07.31. -
Nézzen be a lakásmúzeumba!
Kripcsi-Szabó József tízéves volt, amikor végignézte, ahogy nagyanyja egyenként eladja a nagyapja egykori mellényét díszítő tizenkét ezüstgombot. Az utolsót még sikerült megmentenie, és akkor elhatározta: egyszer visszaszerzi a család elveszett kincseit. Ez a gyermekkori élmény indította el azt a több évtizedes gyűjtőszenvedélyt, amelynek eredményeként Székesfehérvár első lakásmúzeumában gombdíszek, boglárok, fegyverek, ékszerek és felbecsülhetetlen kordokumentumok idézik meg a magyar történelmet.
2026.07.31. -
Kérdezd a zeneszerzőt!
Lezárult az Alba Regia Szimfonikus Zenekar nyári koncertsorozata. A Kérdezd a zeneszerzőt! című esten a kortárs magyar egyházzene sokszínű világába kalauzolták el az érdeklődőket.
2026.07.31. -
Ozora Fesztivál
Több mint két évtizede várja a fesztiválozókat Ozora, azaz Igar-Dádpuszta. A különleges hangulatú esemény nemcsak a hazai, hanem a külföldi látogatók igényeit is kiszolgálja.
2026.07.30.
Ismert írókkal találkozhatunk Székesfehérváron a 89. Ünnepi Könyvhéten
A 89. Ünnepi Könyvhét székesfehérvári programjairól ITT tájékozódhat!
A Központi Könyvtár Olvasótermében június 4-én, 18 órakor Urbánus költő a virágoskertben címmel ad műsort Varró Dániel költő és Molnár György zenész. Varró Dániel versei tele vannak humorral, játékossággal: látszik, hogy ezek a versek jókedvből születtek. Erről ezen a zenés irodalmi esten is meggyőződhet a közönség.
A Pedagógiai Szakkönyvtár vendége lesz ugyancsak június 4-én 16 órakor Incze Zsuzsa, a legendás Csellengők című tévéműsor szerkesztő-riportere. A műsor az eltűnt gyerekek, kamaszok felkutatásában közreműködött, és segített abban is, hogy a családtagok nyíltan beszélhessenek a konfliktusokról, fájdalmaikról, és újra egymásra találjanak. A műsor megszűnt ugyan, de csellengők ma is jócskán vannak, a gyerekekre sok veszély leselkedik.
A barokk Székesfehérvárról is szó lesz a Budai úti Tagkönyvtárban június 5-én, 18 órakor, abból az alkalomból, hogy vendégül látják Rozsnyai József művészettörténészt, A magyar építészet rövid története című kötet egyik szerzőjét.
A Zsolt utcai Tagkönyvtárban Vass Virág írót üdvözölhetjük június 6-án, 17 órakor A franciadrazsé színei című beszélgetésen. Vass Virág rendszeres szerzője a Nők Lapja című népszerű hetilapnak is, csakúgy, mint Schäffer Erzsébet, író, újságíró, akivel június 13-án, a Központi Könyvtár Olvasótermében találkozhatnak az olvasók. Előadásának címe: Miért vágyik az ember a jóra?
A Vörösmarty Teremben június 6-án, 18 órakor Bakonyi István székesfehérvári irodalomtörténész kismonográfiáját mutatják be Péntek Imre költőről. Június 7-én, 18 órakor pedig a Központi Könyvtár Olvasótermében a Zenebutik-Zenehíd című esten Juhász Előddel találkozhatnak az érdeklődők.
A Központi Könyvtár részlegeiben és a Bartók Béla téren június 8-án pénteken 15-től 20 óráig egymást váltják a könyves programok: a könyvesboltok is bemutatják kínálatukat az árkádok alatt, és megnyílik a Vörösmarty Terasz. Előadást tart Szabó Norbert Ádám világrekorder kajakos, akinek hétméteres kajakját a Bartók téren is kiállítják. Zoltán Gáborral találkozhatnak az olvasók: a szerző Orgia, valamint Szomszéd című köteteiről beszélgetnek. Az est záróakkordjaként pedig Kepes András újságíró, író, televíziós műsorvezető tart dedikálással egybekötött előadást VilágKép címmel.
Kiállítások is gazdagítják az Ünnepi Könyvhét kínálatát. Kézműves könyvekből, Csuporné Angyal Zsuzsanna népi iparművész, keramikus és Vincze Mátyás papírmerítő alkotásaiból nyílik tárlat a Széna téri Tagkönyvtárban, június 4-én,17 órakor. Olvass és írj Anne Frankkal! - A tragikus sorsú kamaszlány naplója világhírűvé vált. A Központi Könyvtárban, a Zenei és számítógépes részlegben június 5-én, 13 órakor nyílik meg az Anne Frank Ház emlékkiállítása. Bevezetőt mond Neubart István, a Székesfehérvári Zsidó Hitközség elnöke. Ugyancsak június 5-én, 17 órakor nyitják meg a Gyereknevelés a baglyok szemüvegén keresztül című tárlatot a Tolnai utcai Tagkönyvtárban, ahol F. Dőry Magdolna gyűjteményéből látható válogatás. Közreműködik a Vadmadárkórház. A Városkép - Máskép(p) című kiállításhoz kapcsolódik a Központi Könyvtár Helyismereti és digitalizálási csoportjának A 20. századi Székesfehérvár könyvtári dokumentumokon című válogatása, a Fejér megyei gyűjtemény anyagából. A tárlatot június 8-án, 16 órakor nyitják meg.
A Gyermekkönyvnapok programjában többször lesz Papírszínház mesedélelőtt gyermekeknek, családoknak. Olvasósarokba is várja a legkisebbeket Csóka Judit meseterapeuta. A meseolvasás egész héten tart, emellett zártkörű találkozókat tartanak.