-
Tiszán innen, Dunán túl
A Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban tartják március 19-én a „Tiszán innen, Dunán túl" Országos Népdaléneklési Minősítő Versenyének vármegyei döntőjét, amelyre szeretettel várják a magyar népzene és az ifjú tehetségek iránt érdeklődőket.
2026.03.17. -
Író-olvasó találkozó Czakó Zsófival
A háromkötetes írónő, Czakó Zsófi lesz a Könyvek Boltja következő vendége március 18-án. A Nagypénteken nem illik kertészkedni, a Szívhang és a frissen megjelent Távoli rokonok regények szerzőjét Schneider Beáta kérdezi majd szerdán 17.30 órától. Minden érdeklődőt szeretettel várnak!
2026.03.17. -
100 hegedűs koncert
"100 hegedűs" címmel újra megrendezték a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola vonós tanszakának koncertjét. A fiatalok négy év után léphettek fel, bemutatva tehetségüket.
2026.03.17. -
A sokszínűség harmóniája
Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és Aalapfokú Művészeti Iskola adott otthont a III. Fejér Vármegyei Művészeti Iskolák Vándortalálkozójának.
2026.03.17.
Könyves szekér a Palotai kapu téren - minőségi könyvek olcsón
Könyves szekér nyílik január 11-én, csütörtökön 17 órakor az Alba Plaza előtti téren a Könyvszolgálat Kulturális Egyesület szervezésében. Egy Erdélyből hozott, átalakított szekér fog köteteket kínálni hétfőtől szombatig egész nap.
A kezdeményezés lényege, hogy mindenki minőségi könyvhöz juthasson egy buszjegy áráért: a használt könyvek 300 forintba, míg az újak 600 forintba kerülnek majd.
"A nagy forgalmú belvárosi helyszín a legjobb lehetőség arra, hogy az arra járók észrevegyék, és meg is álljanak a szekér mellett, különösen az ifjúságnak és a szegényebb anyagi körülményekkel élőknek jelenthet fontos könyvöz jutási lehetőséget." – fogalmaz Veress Katalin, az egyesület elnöke. A könyves szekereket szeretik az emberek, és sok városban kulturális találkozóhelyekké váltak ezek a helyszínek.