Könyvbemutató és beszélgetés Müller Péterrel a színház kávézójában

Csütörtökön a Székesfehérvári Balett Színház Cirkusz című előadása után mutatják be Müller Péter legújabb könyvét, a Ludus amoris - Játék az életünk című kötetet. A beszélgetésen a Cirkusz című előadás nézői 10% kedvezménnyel vásárolhatják meg az író legújabb kötetét, valamint lehetőség lesz dedikálásra is.
2023.10.24. 09:51 |
Könyvbemutató és beszélgetés Müller Péterrel a színház kávézójában

Október 26-án, csütörtökön 20.30 órától a Székesfehérvári Balett Színház Cirkusz című előadása után a Vörösmarty Színház kávézójában mutatják be Müller Péter Kossuth- és József Attila-díjas író legújabb könyvét, a Ludus amoris - Játék az életünk című kötetet.

Müller Péter író a könyv leírásában úgy fogalmaz: „Volt már, hogy kijelentettem, valószínűleg nem írok több könyvet. De amíg kedvem van játszani, írok. Nem az olvasóimnak, hanem a játszótársaimnak. Játszani csak együtt lehet.”

A könyvbemutatón a Cirkusz című előadás nézői 10% kedvezménnyel vásárolhatják meg a könyvet, továbbá a beszélgetést követően lehetőség lesz dedikálásra is. A program ingyenes, ugyanakkor regisztrációhoz kötött, melyet ide kattintva tehetnek meg. A szervezők mindenkit szeretettel várnak!

Kultúra

  1. XIV. Mezőföld virágai szólótáncverseny

    Rangos országos megmérettetéseknek ad otthont az Alba Regia Táncegyesület szervezésében Székesfehérváron a Malom utcai Táncház. 2026. március 28-án, szombaton az Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület szakmai támogatásával a XIV. Mezőföld virágai szólótáncversenyt, március 29-én, vasárnap pedig a Gyermek Néptáncosok XVII. Országos Szólótánc Fesztivál Közép-Dunántúl régió válogatóját rendezik meg.

    2026.01.29.
  2. Lángképződés Vörösmartyval

    Január 30-án, pénteken 18 órakor Sudár Annamária előadóművész Lángképződés című, vetített képekkel – köztük ritkán látható dokumentumokkal – kísért Vörösmarty-estjére invitálnak szeretettel minden érdeklődőt a Vörösmarty Társaság Kossuth utcai klubházába. A programot Sebők Melinda irodalomtörténész, a Társaság elnöke nyitja meg.

    2026.01.28.
  3. Olvasókör a könyvtárban

    Az olvasás népszerűsítése és a közösségépítés a célja egyebek mellett a Vörösmarty Mihály Könyvtárban két havonta megvalósuló Olvasókörének. Az olvasás kedvelőit kedden délután várták az intézmény felnőtt kölcsönző részlegére.

    2026.01.28.
  4. A művészet mindenkié

    Lásd gyöngyökben a világot! címmel nyílt iparművészeti kiállítás a Vörösmarty Mihály Könyvtár Pedagógiai részlegén. A magyar kultúra napja alkalmából rendezett tárlat az első állomása egy háromrészes, új sorozatnak, amely két hónapon át lesz látogatható.

    2026.01.28.