-
Folytatódik a Viktória Pódium
Nyáron sem megy szabadságra a „keddcsináló kulturmix”, augusztus 4-én 18 órakor ezúttal is izgalmas beszélgetésekkel várják az érdeklődőket a Viktória Pódium keretében a Tüzér utca keleti végébe.
2026.07.31. -
Nézzen be a lakásmúzeumba!
Kripcsi-Szabó József tízéves volt, amikor végignézte, ahogy nagyanyja egyenként eladja a nagyapja egykori mellényét díszítő tizenkét ezüstgombot. Az utolsót még sikerült megmentenie, és akkor elhatározta: egyszer visszaszerzi a család elveszett kincseit. Ez a gyermekkori élmény indította el azt a több évtizedes gyűjtőszenvedélyt, amelynek eredményeként Székesfehérvár első lakásmúzeumában gombdíszek, boglárok, fegyverek, ékszerek és felbecsülhetetlen kordokumentumok idézik meg a magyar történelmet.
2026.07.31. -
Kérdezd a zeneszerzőt!
Lezárult az Alba Regia Szimfonikus Zenekar nyári koncertsorozata. A Kérdezd a zeneszerzőt! című esten a kortárs magyar egyházzene sokszínű világába kalauzolták el az érdeklődőket.
2026.07.31. -
Ozora Fesztivál
Több mint két évtizede várja a fesztiválozókat Ozora, azaz Igar-Dádpuszta. A különleges hangulatú esemény nemcsak a hazai, hanem a külföldi látogatók igényeit is kiszolgálja.
2026.07.30.
Klasszikus kabaré jelenetek a Prospero színkör előadásában
November 19-én vasárnap 19 órakor vidám, szórakoztató estet láthatnak az érdeklődők a magyar kabaré klasszikusának, Nóti Károlynak a jeleneteiből. A Szabadművelődés Háza színpadán megelevenedik a pesti bérházak, kávéházak, panziók élete, bennük középosztálybeli hősökkel, akik komikus helyzetekben csetlenek-botlanak.
2017.11.07. 07:49 |
A Prospero színkör előadásán, miközben felhőtlenül nevetünk, előttünk áll a korabeli pesti polgár linkségével, anyagiasságával, csapodárságával, minden jó és rossz tulajdonságával. Az előadásban majdnem a teljes társulat közreműködik, a jeleneteket Micskó Zoltán rendezte.