-
TOTUS TUUS tárlatvezetések
A nyári időszakban négy alkalommal várják tárlatvezetéssel a TOTUS TUUS – Teljesen a tiéd című kiállításra érkezőket. A Szent István Király Múzeum Rendház épületében június 24-től, szerdánként 16 órakor indulnak a vezetések.
2026.06.23. -
Balett bérlet 2026 őszén is
Különleges történetekkel és koreográfiákkal várja a táncszínház szerelmeseit a Székesfehérvári Balett Színház 2026 második felében is. A négy előadásra érvényes őszi bérlet már elérhető a Vörösmarty Színház jegyirodájában. A szeptemberben induló előadássorozatra Székesfehérvár polgármestere az elsők között váltott bérletet kedden.
2026.06.23. -
Megvásárolhatóak a bérletek
A kis herceg története is megelevenedik a Székesfehérvári Balett Színház előadásában a következő évadban. A 2026/27-es évad bérletei már megvásárolhatók.
2026.06.23. -
Kovács Jenő fotópályázat
Idén is fotópályázattal emlékezett Kovács Jenőre, a székesfehérvári és a magyar fotóművészet legendájára, a Stúdió75 fotóstúdió és a székesfehérvári Fotó Kör.
2026.06.23.
Kitüntető címeket adtak át a Magyar Kultúra Napja alkalmából
13. alkalommal adott otthont ünnepségnek az Öreghegyi Közösségi Ház a Magyar Kultúra Napja alkalmából. A hagyományoknak megfelelően főtanácsosi, főmunkatársi és munkatársi címeket is adományoztak a kultúra területén tevékenykedő fehérváriaknak. A Magyar Kultúra Napjához méltó színvonalú ünnepi műsorról is gondoskodtak a szervezők: Gregor József Kossuth díjas operaénekes is fellépett az Öreghegyi Közösségi Ház színpadán. (Képgaléria az ünnepségről)
Bevezetőjében Székesfehérvár polgármestere a közös nyelv és történelem fontosságát hangsúlyozta, majd megemlékezett a kultúra fehérvári őrzőiről is: „A magyar kultúra őrzésének vannak elkötelezett hívei Fehérváron…Tisztelet, hála, köszönet illeti Fehérvár mindenen kultúrát szolgáló és szerető munkását” – mondta Warvasovszky Tihamér polgármester.
Az ünnepi köszöntő után főtanácsosi, főmunkatársi és munkatársi címeket adtak át a városi művelődési intézmények dolgozóinak. Főtanácsosi címet Faragó Erika(Városi Képtár Deák Gyűjtemény), Németh Tamásné (Vörösmarty Színház) és Takács Györgyné (Vörösmarty Színház), tanácsosi címet pedig Kaczné Müller Mária (Városi Könyvtár) vehetett át. Főmunkatárs lett Baricza Andrea, Király Anna, Starkné Bauer Zsuzsa és Tóth Józsefné (valamennyien a Vörösmarty Színház dolgozói), munkatárs címet kapott Hámos Imréné (Városi Levéltár), Szántó Ferenc és Trupka Zoltán (Szabadművelődés Háza). A város elismerő oklevelét vehette át az oktatás területén tevékenykedő dr. Szokó Miklósné, az intézményvezető gyógypedagógus Németh László díjat kapott az Oktatási Minisztériumtól. Szintén oklevéllel jutalmazták az Arany Katedra díjas Menyhárt Lászlót is, akinek pedagógus pályafutását ismerték el.
Gregor József és Váradi Zita operaénekesek előadása után nyílt meg Simon Erika fotóriporter színházi sajtófotó kiállítása "Komédiások nyomában" címmel, amit Virágh Ildikó a Vörösmarty Rádió főszerkesztője méltatott. A kiállítás március 12-ig tekinthető meg az Öreghegyi Közösségi Házban.