Kiolvasó, kibeszélő – olvasókör tiniknek a könyvtár gyermek és kamasz terében

Az iskolakezdés, illetve -váltás lesz a téma a Vörösmarty Mihály Könyvtár kamaszoknak szóló olvasókörén, amelyre november 12-én, szerdán 15.30-ra várják a diákokat.
2025.11.11. 09:20 |
Kiolvasó, kibeszélő – olvasókör tiniknek a könyvtár gyermek és kamasz terében

„Mindig történik valami a Deákban... És nálatok? A ti sulitokban is zajlik az élet, mint Leiner Laura vagy Kollár Betti könyveiben? Vannak bandák, klikkek? Egyáltalán: milyen a sulitok, egy hatalmas gimi, általános iskola vagy egy kisebb alapítványi suli? Hogy érzitek magatokat ott? Vannak jófej tanárok?” – ezekről a kérdésekről is szó lesz a Vörösmarty Mihály Könyvtár kamaszoknak szóló olvasókörén. A téma az iskolakezdés, -váltás lesz Kollár Betti Kosársuli és Leiner Laura Mindig történik valami a Deákban című regénye alapján.

A kötetlen hangulatú beszélgetésre a Vörösmarty Mihály Könyvtár Oskola utcai Gyermek és kamasz terébe várják a diákokat, akik természetesen a könyvekről beszélgethetnek, de saját élményeket is meg lehet osztani.

A szervezők minden diákot szeretettel várnak a kiolvasó, kibeszélő programra!

Kultúra

  1. A jáki templomok és temetőik

    A Szent Istváni állam- és egyházszervezés eredményeképp országosan kiépült a plébániatemplomok hálózata, és a keresztény magyar királyság alattvalóinak testét a templomok mellett kijelölt megszentelt föld fogadta be. dr. Pap Ildikó Katalin régész a Magyarságkutató Intézet tudományos munkatársának előadása bemutatja a középkori templom körüli temetők jellemzőit, a temetkezési szokásokat és ezek gondolati hátterét, valamint Ják példáján keresztül szemlélteti a sírokból előkerülő leletanyag korszakonként változó sokszínűségét.

    2026.08.17.
  2. Hűség és árulás

    A magyar történelem igencsak mozgalmas időszakába pillanthatnak be a Hűség és árulás – epizódok Nagy Lajos király életéből című előadás nézői. A Székesfehérvári Királyi Napok keretében augusztus 17-én és 18-án a Bartók Béla téren, a Vörösmarty Színház előadásában látható történelmi játék főszereplői az Anjou-dinasztia kiemelkedő magyar királyai.

    2026.08.17.
  3. Táncosok a Városházán

    Dalra fakadt és táncra perdült a Városháza Díszterme. Itt fogadta Székesfehérvár polgármestere a Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztiválra érkezett csoportokat.

    2026.08.14.
  4. Bejelentették a díjazottat

    Sajtótájékoztató keretében jelentették be az idei Szent István Emlékérem és Díj idei várományosát a Püspöki Palotában. A díjazás ezúttal Écsy Gáborhoz kerül, akit immár 41 éve szenteltek pappá Esztergomban.

    2026.08.14.