-
Megnyílt a strandkönyvtár
Június 27-e és augusztus 22-e között szombatonként strandkönyvtár várja a Városi Strandra érkezőket. A könyvespolcokon minden korosztály talál kedvére valót, szórakoztató- és szépirodalomból, gyerekkönyvekből és folyóiratokból kölcsönözhetnek olvasnivalót.
2026.06.24. -
Emlékparki Nyár Pákozdon
Legendás előadóművészek lépnek fel a 2026-os XIV. Emlékparki Nyár koncertjein. Hat különleges programra várják a vendégeket páratlanul szép környezetben, a pákozdi Katonai Emlékparkban, illetve egy alkalommal a Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum Díszudvarán. A programok egy része belépődíjas, emellett vannak ingyenes koncertek is.
2026.06.24. -
Megvásárolhatóak a bérletek
A kis herceg története is megelevenedik a Székesfehérvári Balett Színház előadásában a következő évadban. A 2026/27-es évad bérletei már megvásárolhatók.
2026.06.23. -
Kovács Jenő fotópályázat
Idén is fotópályázattal emlékezett Kovács Jenőre, a székesfehérvári és a magyar fotóművészet legendájára, a Stúdió75 fotóstúdió és a székesfehérvári Fotó Kör.
2026.06.23.
Kiállítással ünnepelte születésnapját a V-061 Alba Regia Galamb-és Kisállattenyésztő Egyesület
Jubileumi Kiállítással ünnepelte fennállásának 50. évfordulóját V-061 Alba Regia Galamb-és Kisállattenyésztő Egyesület. A városban egyébként már már 1933-ban működött a Fejér megyei és Városi Baromfi-, Galamb- és Házinyúltenyésztők Egyesülete gróf Nádasdy Tamásné és gróf Károlyi József elnökletével. Egyszerre még nem állítottak ki soha, annyi székesfehérvári bukógalambot, mint a fajtaklub évadnyitó nemzetközi megmérettetésén...
2009.02.23. 21:55 |
Jubileumi Kiállítással ünnepelte fennállásának 50. évfordulóját V-061 Alba Regia Galamb-és Kisállattenyésztő Egyesület. A városban egyébként már már 1933-ban működött a Fejér megyei és Városi Baromfi-, Galamb- és Házinyúltenyésztők Egyesülete gróf Nádasdy Tamásné és gróf Károlyi József elnökletével.
A Magyar Rövidcsőrűgalamb Tenyésztő Klub és a Székesfehérvári és Erdélyi Bukógalambokat Tenyésztők Fajtaklub részvételével zajlott a Fajta-Európa Kiállítás és a Bakony Kupa. A Nemzetközi Rövidcsőrű Klub (IKC) és a Sirályka Fajtaklub tagjainak részvétele pedig tovább színesítette az amúgy sem szegényes látványt a Köfém Sportcsarnokban.
Nem került még kiállításra soha, annyi székesfehérvári bukógalamb, mint a fajtaklub évadnyitó nemzetközi megmérettetésén. Összesen 205 egyed volt látható, minden rajz és színváltozatból (egyszínű: fehér, fekete, máj, sárga, vörös, ezüst, szalagos: feketeszalagos kék, szíves: fekete, máj, sárga, vörös, ezüst, kék).
Európa Győztes tenyésztők lettek:
Baráth András (Soponya) - fekete egyszínű
Bárány István (Székesfehérvár) - feketeszalagos kék
Coman Csaba (Aldoboly – RO) - kék szíves
2x Gazdag István (Székesfehérvár) - ezüst-és sárga szíves
Osztotics Ferenc (Székesfehérvár) - fekete szíves
Radics István (Székesfehérvár) - vörös szíves
Szegfű István (Székesfehérvár) - máj egyszínű
Erdélyi bukóból, mely fajta hazánkban – sajnos - ritka, rekordszámú (84 példány) érkezett a kiállításra. E kategóriában mind a négy Európa Győztes cím erdélyi tenyésztőé lett, annak ellenére, hogy a magyarországi tenyésztők az utolsó pillanatig versenyben voltak.
Ovidiu, Ciurea (Brassó-RO) – simafejű, fekete
Mihai-Marcel, Cornea (Kolozsvár-RO) – simafejű, vörös
Vaszi Pál (Csíkszereda-RO) – simafejű, fehér
Mihail, Vrapciu (Brassó-RO) – fésűs, sárga
Erdélyi duplakontyos bukóból is a remélt létszámnál több, 96 galamb jött össze.
Konecsny Zoltán (Balatonboglár), fehér
Liviu, Grama (Marosvásárhely-RO), vörös
Florin, Talpas (Beszterce-RO), fekete
Z. Tóth János (Kisújszállás), sárga
A Magyar Rövidcsőrűgalamb Tenyésztő Klub és a Székesfehérvári és Erdélyi Bukógalambokat Tenyésztők Fajtaklub részvételével zajlott a Fajta-Európa Kiállítás és a Bakony Kupa. A Nemzetközi Rövidcsőrű Klub (IKC) és a Sirályka Fajtaklub tagjainak részvétele pedig tovább színesítette az amúgy sem szegényes látványt a Köfém Sportcsarnokban.
Nem került még kiállításra soha, annyi székesfehérvári bukógalamb, mint a fajtaklub évadnyitó nemzetközi megmérettetésén. Összesen 205 egyed volt látható, minden rajz és színváltozatból (egyszínű: fehér, fekete, máj, sárga, vörös, ezüst, szalagos: feketeszalagos kék, szíves: fekete, máj, sárga, vörös, ezüst, kék).
Európa Győztes tenyésztők lettek:
Baráth András (Soponya) - fekete egyszínű
Bárány István (Székesfehérvár) - feketeszalagos kék
Coman Csaba (Aldoboly – RO) - kék szíves
2x Gazdag István (Székesfehérvár) - ezüst-és sárga szíves
Osztotics Ferenc (Székesfehérvár) - fekete szíves
Radics István (Székesfehérvár) - vörös szíves
Szegfű István (Székesfehérvár) - máj egyszínű
Erdélyi bukóból, mely fajta hazánkban – sajnos - ritka, rekordszámú (84 példány) érkezett a kiállításra. E kategóriában mind a négy Európa Győztes cím erdélyi tenyésztőé lett, annak ellenére, hogy a magyarországi tenyésztők az utolsó pillanatig versenyben voltak.
Ovidiu, Ciurea (Brassó-RO) – simafejű, fekete
Mihai-Marcel, Cornea (Kolozsvár-RO) – simafejű, vörös
Vaszi Pál (Csíkszereda-RO) – simafejű, fehér
Mihail, Vrapciu (Brassó-RO) – fésűs, sárga
Erdélyi duplakontyos bukóból is a remélt létszámnál több, 96 galamb jött össze.
Konecsny Zoltán (Balatonboglár), fehér
Liviu, Grama (Marosvásárhely-RO), vörös
Florin, Talpas (Beszterce-RO), fekete
Z. Tóth János (Kisújszállás), sárga
