-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Kiállítással és pódiumbeszélgetéssel ünnepli jubileumát a Vörösmarty Színház
November 7-én kiállítással és pódium-beszélgetéssel elevenítik fel az 50 évvel ezelőtti eseményeket: 1962. november 7-én a Csongor és Tünde bemutatójával nyílt meg a felújított Vörösmarty Színház. A kiállításon a felújítás relikviáit láthatja a publikum, a pódiumbeszélgetésen a színház igazgatója, Dr. Szikora János Törőcsik Marival és Bitskey Tiborral, az egykori Csongor és Tünde előadás főszereplőivel beszélget.
2012.11.05. 06:34 |
November 7-én kiállítással és pódiumbeszélgetéssel elevenítik fel az 50 évvel ezelőtti eseményeket: 1962. november 7-én a Csongor és Tünde bemutatójával nyílt meg a felújított Vörösmarty Színház. A kiállításon a felújítás relikviáit láthatja a publikum, a pódiumbeszélgetésen a színház igazgatója, Dr. Szikora János Törőcsik Marival és Bitskey Tiborral, az egykori Csongor és Tünde előadás főszereplőivel beszélget.
Székesfehérváron 1872. augusztus 8-án rakták le az önálló kőszínház alapkövét. A város színészetének 100. évfordulóját ünnepelve kapta meg 1913-ban a Vörösmarty Színház nevet. A patinás színházépület 1944. karácsonyán leégett, romjai másfél évtizedig háborús mementóként meredeztek a Belváros szívében.
1959 és 1962 között Klemens Antal és Spránitz Tibor székesfehérvári építészek és a Fejér megyei Tervező Iroda munkatársai tervei alapján a színházat teljesen újjáépítették, külsejében többnyire a régi épület stílusában, kiegészítve a legkorszerűbbnek számító gépészeti megoldásokkal. A szakági tervezésben a fővárosi KÖZTI is közreműködött, a kor esztétikáját tükröző igényes belsőépítészeti megoldásaiért Hornicsek László belsőépítész Ybl-díjat kapott. A kivitelezést a Fejér megyei Állami Építőipari Vállalat végezte, élén Haár Miklós és Szendrői Péter építésvezetőkkel. Példaértékű társadalmi, lakossági összefogás kísérte az újjáépítést. A Vörösmarty Színház 1962. november 7-én ünnepi díszelőadás keretében nyitotta meg ismét a kapuit, ekkor a budapesti Nemzeti Színház társulata mutatta be Vörösmarty Csongor és Tündéjét Törőcsik Mari és Bitskey Tibor főszereplésével, Marton Endre rendezésében.
Négy évtizeddel később műszaki és funkcionális szempontból is szükségessé vált a színházépület teljes körű újjáépítése. A mai színházat 2005. december 18-án adták át.