Kiállítás nyílik a Fehérvár Rugby Club 36 esztendős fennállásának tiszteletére

Harminc esztendeje annak, hogy Fehérváron meghonosodott a rögbi sport. E jeles évforduló alkalmából január 28-án, csütörtökön 15 órától a Tarsoly Ifjúsági Egyesület szervezésében a Fehérvár Rugby Club emléktárgyaiból rendezett kiállítás megnyitójára kerül sor a Fő utca 3. alatt. A kiállítást Horváth Miklós Csaba önkormányzati képviselő nyitja meg, köszöntőt mond Sipos András, az Tarsoly ifjúsági Egyesület elnöke.
2021.01.26. 17:04 |
Kiállítás nyílik a Fehérvár Rugby Club 36 esztendős fennállásának tiszteletére

A Fehérvár Rugby Club harminc esztendős történetének főbb állomásai pontokba szedve:

1985. szeptember 15-én tartották első edzésüket a Gázgyár pályáján, tizenöt fővel.

1986 tavaszán már Fehérvár Áruház SE (FÁSE) néven indultak a nem hivatalos magyar bajnokságban.

A Fehérvár Áruház megszűnése után, 1996-tól Fehérvár Rugby Club néven képviselik Székesfehérvárt férfi, női és az összes utánpótlás korosztályban.

Elsőként hoztak létre az országban - 1990-ben - utánpótlás rögbi csapatot, iskolai rögbi programjuk azóta regionális hálózattá fejlődött.

Évtizedek óta rendezik a Március 15. Országos Utánpótlás Kupát, novemberben pedig a Sült Krumpli Kupát, több száz résztvevővel.

2000-ben alakították meg Magyarország első és máig legsikeresebb női rögbi csapatát, 9 magyar bajnoki bajnoki címmel büszkélkedhetnek a hölgyek, valamint 2005-ben Székesfehérvárról indult a női közép-európai bajnokság, 4 nemzet 8 fordulós nemzetközi tornája, ahonnan szintén több alkalommal hozták el az első helyet.

2012-ben súlyemelő szakosztállyal is bővült az egyesület, így már két olimpiai sportágban versenyeznek eredményesen.

Az elmúlt 36 év alatt 12 felnőtt magyar bajnoki címet, 17 utánpótlás magyar bajnoki címet szereztek a Fehérvár Rugby Club sportolói.

Arra a legbüszkébbek a klubnál, hogy az évek hosszú sora alatt több ezer gyermek és felnőtt ismerkedett meg ezzel a nagyszerű sporttal.

Felnőve dandártábornokok, pedagógusok, mérnökök, kiváló szakemberek, szakmunkások vagy vállalatvezetők lettek belőlük, akik mindig szép emlékkel gondolnak vissza a rögbis éveikre és már gyermekeiket hozzák le a Köfém rögbi pályára, hogy folytassák a családi hagyományt.

A két vitrinben csak az elmúlt év emléktárgyait állították ki – töredékét az elmúlt 36 évnek – az igazi múzeum a Zombori úti klubházban található.