-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Kettős jubileumot ünnepelt az Alba Regia Vegyeskar
Zsúfolásig megtelt a Hiemer-ház bálterme az Alba Regia Vegyeskar koncertjén: a hangversennyel kettős jubileumot ünnepelt a kórus, mely immár 40 éve működnek Székesfehérváron Alba Regia Vegyeskar néven továbbá megemlékeztek a kórus jogelődje, a Máv Déli Vasúti Dalegylet 120 éves megalapításáról is. A közönség soraiban sok régi kórustag is ott volt, akik szintén dalra fakadtak a jubileumon. Székesfehérvár Önkormányzatát Brájer Éva alpolgármester képviselte a koncerten.
A cikkben VIDEÓ található!
2012.01.31. 13:34 |
Zsúfolásig megtelt a Hiemer-ház bálterme az Alba Regia Vegyeskar koncertjén: a hangversennyel kettős jubileumot ünnepelt a kórus, mely immár 40 éve működnek Székesfehérváron Alba Regia Vegyeskar néven továbbá megemlékeztek a kórus jogelődje, a Máv Déli Vasúti Dalegylet 120 éves megalapításáról is. A közönség soraiban sok régi kórustag is ott volt, akik szintén dalra fakadtak a jubileumon. Székesfehérvár Önkormányzatát Brájer Éva alpolgármester képviselte a koncerten.
Az ünnepi koncert alkalmat adott arra is, hogy köszönetet mondjanak a régóta velük éneklőknek. Az önkormányzat pedig oklevéllel díjazta azokat, akik már legalább 30 évet eltöltöttek az Alba Regia Vegyeskarban. A kórus nevében a legalább két évtizede folyamatosan velük éneklő tagoknak adtak át emléklapot. A kórustagok munkájuk és családjuk mellett vesznek részt a közös éneklésben, járnak hétről-hétre a próbákra és vállalnak lelkesen fellépéseket.
A város nevében mindezekért Brájer Éva alpolgármester mondott köszönetet, aki kiemelte, hogy Székesfehérvár ezer esztendős történelme során mindig zeneszerető város volt és ezt a szép tradiciót a mai napig megőrizte. Az Alba Regia Vegyeskar fennállása óta a székesfehérvári zenei élet egyik meghatározó együttese, akik sok száz estén okoztak örömet a közönségnek. Nincs köszönet amely ki tudná fejezni azt a hálát, melyet az együttes megérdemel magas színvonalú, igényes, művészi munkájáért. Ez az igényességet és művészi színvonalat ismerték el amikor az együttes Hangverenykórus minősítést kapott, amely nagy elismerés a város számára is - mondta el beszédében Brájer Éva.
