-
Balesetszimuláció a Tóvárosi Iskolában
Hétfőn délelőtt a Magyar Vöröskereszt Fejér Vármegyei Szervezete a kéklámpás szervekkel közösen látványos balesetszimulációs gyakorlatot tartott a Tóvárosi Általános Iskola DÖK-napján. A gyakorlat követően a diákok a rendvédelmi és sürgősségi szervezetek által felállított állomásokon megismerkedhettek munkájukkal, hivatásukkal is.
2026.06.15. -
Őrizetben az adathalász csalópár
Több mint száz sértettet érintő online banki csalássorozat ügyében folytatott nyomozás eredményeként rendőrkézre került két 21 éves gyanúsított. A Fejér megyei rendőrök több hónapon át nyomoztak a duó ügyében, úgy tűnik, nemcsak csalás miatt, hanem kábítószer-kereskedelem miatt is felelniük kell a gyanúsítottaknak.
2026.06.12. -
Kizuhant az ötödikről
A József Attila Középiskolai Kollégium egyik diákja vasárnapról hétfőre virradó éjszaka zuhant ki az épületből. A gyermeket a mentők stabilizálták, jelenleg kórházban ápolják.
2026.06.08. -
A rendőrség eljárást indított az összedőlt székesfehérvári épület ügyében
A Székesfehérvári Rendőrkapitányság ismeretlen tettes ellen indított eljárást hétfőn, miután összeomlott egy bontás alatt lévő, négyemeletes ipari épület Székesfehérváron, amelynek romjai alól egy embert életveszélyes állapotban mentettek ki.
2026.06.01.
Kettészakította a traktort Sárosdon a pécsi Intercity
Traktorral ütközött és kigyulladt egy személyszállító vonat hétfőn délután Sárosdon. Az üres tartályt vontató traktor a vasúti átjáróban ütközött a Budapest és Pécs között haladó Intercity vonattal. A balesetben a traktor kettészakadt, egyik felét a villanymozdony maga alá gyűrte, és körülbelül hatszáz méteren át tolta. A mezőgazdasági vontató sofőrje életét vesztette. A mozdonyvezető füstöt lélegzett be, őt a mentők kórházba szállították. A vonat utasai nem sérültek meg.
2013.04.22. 19:53 |
Traktorral ütközött és kigyulladt egy személyszállító vonat hétfőn délután Sárosdon. Az üres tartályt vontató traktor a vasúti átjáróban ütközött a Budapest és Pécs között haladó Intercity vonattal. A balesetben a traktor kettészakadt, egyik felét a villanymozdony maga alá gyűrte, és körülbelül hatszáz méteren át tolta. A mezőgazdasági vontató sofőrje életét vesztette. A mozdonyvezető füstöt lélegzett be, őt a mentők kórházba szállították. A vonat utasai nem sérültek meg.
A sárbogárdi hivatásos tűzoltók kiérkezésére a MÁV szakemberei a vasúti felsővezetéket leszakaszolták, így a tűz oltását az egységek a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányításával azonnal megkezdték. A gyors beavatkozásnak köszönhetően a lángok a vonat többi kocsijára nem terjedtek át. A tűz oltásában a sárosdi önkéntes tűzoltó egyesület tagjai is részt vettek.
Miután a vonat megállt, az utasokat azonnal leszállították, közülük senki nem sérült meg. A mozdonyvezető füstöt lélegzett be, őt a mentők kórházba szállították. Az utasok továbbszállítására mentesítő buszok érkeztek a helyszínre.
A balesetben a traktor egy vasúti jelzőlámpát is kidöntött, az üzemanyagtartályából a gázolaj a sínekre ömlött. Az ütközés következtében elhunyt sofőrt a hivatásos tűzoltók emelőpárnák segítségével szabadították ki a traktor roncsai közül.
A műszaki mentéshez a Székesfehérvári Hivatásos Tűzoltó-parancsnokságról is érkezett egy gépjárműfecskendő és egy daru.
A MÁV tájékoztatása szerint a balesetben a vasúti pálya és a biztosító berendezés is megrongálódott, amelyek helyreállítása hosszabb időt vesz majd igénybe.