-
Erdőre is átterjedt a tűz Mohánál
Aratás közben gyulladt ki a tarló június 24-én délután Moha határában. A tűz a búzatábla egy részére és a közeli erdő aljnövényzetére is átterjedt. Kertiszerszámokkal és vízsugárral is próbálták megfékezni a lángokat, melyek a szárazság miatt hamar terjedtek. A tartós csapadékhiány és az országot sújtó kánikula miatt június 25-től hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lépett életbe.
2026.06.25. -
Rendőrkézen a hamisítók
A Fejér megyei rendőrök több helyszínen számolták fel egyszerre egy szervezett, hamis közokiratok előállítására szakosodott bűnbanda tevékenységét. Az eljárás tovább folyik annak feltárására, hogy kik rendelték meg a hamis okmányokat, hány esetben használták fel őket, illetve milyen további bűncselekményeket segíthettek elő.
2026.06.19. -
Taroltak a fehérváriak
A tűzoltósport három versenyszámában mérték össze ügyességüket és gyorsaságukat Fejér vármegye hivatásos tűzoltói június 18-án. A rendezvénynek a seregélyesi Eötvös József Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium sportpályája adott otthont.
2026.06.19. -
Mentők napja
Mentőszolgálat Közép-Dunántúli Regionális Mentőszervezete. A Szent György Kórház auditóriumában szervezett rendezvényen számos bajtárs kapott elismerést kitartó és odaadó szolgálatért, a megjelenteket pedig dr. Jászkuti Ákos Péter regionális igazgató, dr. Fajta György Ádám ügyeleti igazgató és Mészáros Attila alpolgármester köszöntötte.
2026.06.18.
Két ittas sofőr is balesetet okozott az elmúlt héten
A balesetek közül két ízben volt tetten érhető az alkohol az okozó szervezetében. A november 21-28. közötti időszakban egy halálos végű, két súlyos és 13 könnyű sérüléssel végződő közlekedési baleset történt a megye közútjain. Balesetek során egy személy életét vesztette, hárman súlyosan, tizenkilencen könnyen sérültek.
További hírek balesetekről a tűzoltóság oldalán!
További hírek balesetekről a tűzoltóság oldalán!
2008.11.28. 15:53 |
A balesetek közül két ízben volt tetten érhető az alkohol az okozó szervezetében. A november 21-28. közötti időszakban egy halálos végű, két súlyos és 13 könnyű sérüléssel végződő közlekedési baleset történt a megye közútjain. Balesetek során egy személy életét vesztette, hárman súlyosan, tizenkilencen könnyen sérültek. A balesetek bekövetkezéséért felelős okokat vizsgálva kitűnik az elsőbbségi jog meg nem adása miatt bekövetkezett balesetek viszonylag nagy (5) száma.
További hírek balesetekről a tűzoltóság oldalán!
További problémát okozott az előzésből való visszatérés, a nem körültekintően végrehajtott balra kanyarodás, de találkoztunk klasszikus utoléréses balesettel is. Zebrán és zebrától mintegy öt méterre keresztben áthaladó gyalogost gázoltak el a héten két ízben is, egy jármű meg vélhetően tilos jelzés ellenére haladt be egy kereszteződésbe, e miatt ütközött szabályosan érkezővel.
Ittasság, mint mellék ok két ízben volt tetten érhető a héten, okozó szervezetében. E mellett 19 közlekedő ittasságára derült fény közúti ellenőrzések során, vagy anyagi káros balesetek kapcsán történt rendőri intézkedések alkalmával. A járművezetők közül hárman közepesen, ketten súlyos fokban találtattak ittasnak a klinikai tünetek alapján. Vezetéstől eltiltás hatálya alatt történő vezetés miatt három sofőr szabálysértési őrizetbe vételére intézkedtek a megye rendőrei.
A balesetek bekövetkezésének időpontjait vizsgálva megállapítható, hogy míg az esti és éjszakai időszakokra 2-2 baleset jutott, addig reggel és délelőtt 3-3 baleset történt. A legterheltebb időszak (6 eseménnyel) ezúttal a 12.00-18.00 óráig terjedő időintervallum volt.
A rendőrség kéri, hogy figyelmesen, óvatosan, a mindenkori időjárási és útviszonyok figyelembe vételével, a KRESZ szabályok maradéktalan betartása mellett, kifogástalan műszaki állapotú járművel vegyenek részt a forgalomban. Ne feledjék! Az úton egyenrangú felek kell legyenek! Ittasan ne üljenek volán mögé! Használják az autó passzív biztonsági eszközeit!
További hírek balesetekről a tűzoltóság oldalán!
További problémát okozott az előzésből való visszatérés, a nem körültekintően végrehajtott balra kanyarodás, de találkoztunk klasszikus utoléréses balesettel is. Zebrán és zebrától mintegy öt méterre keresztben áthaladó gyalogost gázoltak el a héten két ízben is, egy jármű meg vélhetően tilos jelzés ellenére haladt be egy kereszteződésbe, e miatt ütközött szabályosan érkezővel.
Ittasság, mint mellék ok két ízben volt tetten érhető a héten, okozó szervezetében. E mellett 19 közlekedő ittasságára derült fény közúti ellenőrzések során, vagy anyagi káros balesetek kapcsán történt rendőri intézkedések alkalmával. A járművezetők közül hárman közepesen, ketten súlyos fokban találtattak ittasnak a klinikai tünetek alapján. Vezetéstől eltiltás hatálya alatt történő vezetés miatt három sofőr szabálysértési őrizetbe vételére intézkedtek a megye rendőrei.
A balesetek bekövetkezésének időpontjait vizsgálva megállapítható, hogy míg az esti és éjszakai időszakokra 2-2 baleset jutott, addig reggel és délelőtt 3-3 baleset történt. A legterheltebb időszak (6 eseménnyel) ezúttal a 12.00-18.00 óráig terjedő időintervallum volt.
A rendőrség kéri, hogy figyelmesen, óvatosan, a mindenkori időjárási és útviszonyok figyelembe vételével, a KRESZ szabályok maradéktalan betartása mellett, kifogástalan műszaki állapotú járművel vegyenek részt a forgalomban. Ne feledjék! Az úton egyenrangú felek kell legyenek! Ittasan ne üljenek volán mögé! Használják az autó passzív biztonsági eszközeit!