-
A Verstábor mindennapjai
Az elmúlt évekhez hasonlóan a tábor nemcsak arról szólt, hogy Kubik Anna Kossuth-díjas színművész, a líra egyik első számú magyarországi gondozója, valamint Ráckevei Anna és Rubold Ödön Jászai Mari-díjas színművészek társaságában és értő segítségével a fiatalok verseket tanultak és elemeztek. Milus Marianna beszédtanárnak hála elmélyíthették beszédtechnikájukat, vagy Lőrincz Beáta és Varga Zoltán, a Cédrus Táncegyüttes művészeti vezetőinek útmutatásával bensőséges kapcsolatba kerülhettek a népi kultúra táncos gyökereivel.
2026.08.01. -
Frissüljön fel a múzeumban!
Hűsölő és olvasósarokkal vár mindenkit a harmadfokú hőségriadó idején a Szent István Király Múzeum Rendház épülete a Fő utca 4. szám alatt. Miközben a frissítő vizet kortyolgatják, a vendégek a Vörösmarty Könyvtár olvasnivalóit lapozgathatják.
2026.08.01. -
Kérdezd a zeneszerzőt!
Lezárult az Alba Regia Szimfonikus Zenekar nyári koncertsorozata. A Kérdezd a zeneszerzőt! című esten a kortárs magyar egyházzene sokszínű világába kalauzolták el az érdeklődőket.
2026.07.31. -
Ozora Fesztivál
Több mint két évtizede várja a fesztiválozókat Ozora, azaz Igar-Dádpuszta. A különleges hangulatú esemény nemcsak a hazai, hanem a külföldi látogatók igényeit is kiszolgálja.
2026.07.30.
Kék Pelikan - animációs dokumentumfilm a Meg-Ki filmklubban május 29-én
A történet szerint 1988-ban, kevéssel a vasfüggöny leomlása előtt vagyunk Magyarországon. Ekkor már mindenki igényelhetett világútlevelet, így felszabadultak az utazási lehetőségek. A vonat és a busz azonban nagyon drága, így a Nyugatra vágyódó három jóbarát, Ákos, Laci és Petya elkezd tilosban járni. Rájönnek, hogy a MÁV-nál a jegyeket kézzel írva, kék Pelikan indigót használva töltik ki – ez adja annak ötletét, hogy egy budapesti lakásában elkezdjenek hamis vonatjegyeket gyártani. A film valós eseményeket dolgoz fel: Csáki László éveken át készített interjúkat olyanokkal, akikre sorsfordító hatást gyakoroltak a hamis vonatjegyekkel megvalósult külföldi utazások.
Az egész estés, sok humorral fűszerezett animációs filmben korabeli zenéket, slágereket hallhatunk. A figuráknak a valós – saját hangjukon megszólaló – szereplők mellett népszerű színművészek kölcsönözték a hangjukat, többek között Börcsök Olivér, Csőre Gábor, Lévai Norman, Thuróczy Szabolcs, Kálmánchelyi Zoltán, Olasz Renátó, Rujder Vivien és Trokán Nóra. Az alkotást beválogatta versenyfilmjei közé a világ legjelentősebb animációs filmfesztiválja, az Annecy Fesztivál. A vetítést követő találkozón Csáki László író-rendező és Lévai Norman színművész lesznek a vendégek, akikkel Gruber Nóra, az SZKKK munkatársa beszélget. A filmklub nem zártkörű, a vetítésen tagsági kártya nélkül is részt lehet venni.
Júniusban két alkalommal – 5-én és 12-én 15 órától – a Szépkorúak szerdája keretében is vetítik majd a Kék Pelikan című filmet.