-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Kőbe vésett múlt a Havranek utcában - bárki megnézheti Kőrösi Jenő Ferenc magángyűjteményét
Székesfehérvár múltjáról mesélnek azok az értékes kőmaradványok és régi téglák, melyekből állandó kiállítás nyílt Székesfehérváron. Kőrösi Jenő Ferenc A teljes magángyűjteményét Siklósi Gyula régészprofesszor segítségével rendezték kiállítássá a Havranek utca 5. szám alatt. A tárlat a ház udvarán tekinthető meg szombatonként 10 és 16 óra között, de előzetes bejelentkezés alapján (telefon: 06/20/495-45-83) csoportokat is fogadnak.
2012.10.09. 12:01 |
Székesfehérvár múltjáról mesélnek azok az értékes kőmaradványok és régi téglák, melyekből állandó kiállítás nyílt Székesfehérváron. Kőrösi Jenő Ferenc teljes magángyűjteményét Siklósi Gyula régészprofesszor segítségével rendezték kiállítássá a Havranek utca 5. szám alatt. A tárlat a ház udvarán tekinthető meg szombatonként 10 és 16 óra között.
„Kőrösi Jenő Ferenc hű volt hazájához, ebben a szellemben nevelte három lányát feleségével együtt.” – hangsúlyozta a kiállítás megnyitóján Földi Zoltán, Felsőváros önkormányzati képviselője. 1942-ben született, az érettségi után többnyire kőművesként dolgozott és amatőr régészként mentette a város emlékeit. Lehetősége nyílt az építési- bontási munkálatok során előkerült - sokszor a királyi Bazilikából származó - kövek gyűjtésére, ám gyakran szentelte a hétvégéit is ennek a tevékenységnek.
A városszerte fellelt értékes középkori kőmaradványokból több százat a Szent István Király Múzeumnak adományozott, más részüket a családi házánál falazta körbe a saját gyönyörűségére. Gyűjtötte továbbá a téglagyárak monogramjait őrző bélyeges téglákat, melyek szerepeltek a Széphő Zrt. által 2007-ben megrendezett „Miből épült Székesfehérvár?” című kiállításon is. A teljes magángyűjteményét Siklósi Gyula régészprofesszor segítségével rendezték kiállítássá a Havranek utca 5. szám alatt. A tárlat a ház udvarán tekinthető meg szombatonként 10 és 16 óra között, de előzetes bejelentkezés alapján (telefon: 06/20/495-45-83) csoportokat is fogadnak.


