-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Kaszás Gábor magángyűjteményéből nyílik bélyegkiállítás Fehérvárcsurgón
Bélyegkiállítás nyílik a fehérvárcsurgói Károlyi Kastélyban április 21-én, vasárnap 15 órakor. A tárlat anyagát Kaszás Gábor székesfehérvári gyűjtő állította össze és bocsátotta a Károlyi József Alapítvány rendelkezésére. A 2013-as Emlékév tiszteletére bemutatják azt a bélyeget, melyet 1938-ban adtak ki, amely abban az évben a világ tíz legszebb bélyegének versenyén a nemzetközi zsűritől I. díjat kapott.
2013.04.11. 15:06 |
Bélyegkiállítás nyílik a fehérvárcsurgói Károlyi Kastélyban április 21-én, vasárnap 15 órakor. A tárlat anyagát Kaszás Gábor székesfehérvári gyűjtő állította össze és bocsátotta a Károlyi József Alapítvány rendelkezésére. A 2013-as Emlékév tiszteletére bemutatják azt a bélyeget, melyet 1938-ban adtak ki, amely abban az évben a világ tíz legszebb bélyegének versenyén a nemzetközi zsűritől I. díjat kapott.

A kiállítás aktualitásához hozzájárul, hogy 2013-ban Szent István király halálának 975. évfordulóját ünnepeljük, valamint emlékezünk arra, hogy az 1938. augusztus 18-án Székesfehérváron tartott országgyűlés emelte állami ünnep rangjára Szent István augusztus 20-i ünnepét. Ennek az eseménynek a tiszteletére kerül bemutatásra az az 1938-ban kiadott bélyeg, amely abban az évben a világ tíz legszebb bélyegének versenyén a nemzetközi zsűritől I. díjat kapott. A tárlaton egyebek között „Honfoglalás”, „Szent Korona”, „Királyok”, „Királynék”, „Millennium”, „Híres épületek”, „Halasi csipke”, „Népviselet”, valamint „Festészet” témájú bélyegek is bemutatásra kerülnek. Az érdeklődők a bélyegeket a műemlék épület 18. századi pincéjében tekinthetik meg.