-
Egy kis kamrányi törődés
A világ számos pontjáról érkeznek résztvevők idén is a Székesfehérvári Királyi Napok egyik legnépszerűbb rendezvényére, a Nemzetközi Néptáncfesztiválra. A szervezők újra meghirdették adományozó, támogató akciójukat, hogy egy kis kamrányi törődéssel bárki segíthesse a programsorozat sikeres megrendezését és a méltó vendégvárást.
2026.06.24. -
Musical a Csajághy Laura Szabadtéri Színpadon
Pénteken este a kápolnásnyéki Csajághy Laura Szabadtéri Színpadon megelevenedik egy történet szenvedélyről, kitartásról, alkotói válságról, barátságról és arról a pillanatról, amikor dönteni kell, hogy feladjuk, vagy tovább megyünk. Az Ember Márk főszereplésével látható különleges előadásra jegyek még kaphatók!
2026.06.24. -
Könyvtár nyílt a strandon
Strandkönyvtár várja az olvasni szeretőket június 27. és augusztus 22. között minden szombaton a városi strandon. A fogadóépület mellett felállított sátorban különféle tematikájú és stílusú olvasnivalók között lehet válogatni.
2026.06.24. -
Diakónusszentelés
A Szent István-székesegyházban ünnepélyes keretek között szentelték szerpappá Egyed Viktor akolitust. Ezen kívül a szertartás keretében hálát adtak a jubiláló papoknak szolgálataikért.
2026.06.24.
Karsai Művésztelep negyedszer is
Tizennégy művész alkotásaiból negyedik alkalommal nyitotta meg kapuit a Karsai Művésztelep kiállítása a Szent Korona Galériában. A január 25-ig látogatható tárlatot idén is Warvasovszky Tihamér polgármester nyitotta meg.
#-br-#
Tizennégy művész alkotásaiból negyedik alkalommal nyitotta meg kapuit a Karsai Művésztelep kiállítása a Szent Korona Galériában. A január 25-ig látogatható tárlatot idén is Warvasovszky Tihamér polgármester nyitotta meg.
Warvasovszky Tihamér először köszönetet mondott Karsai Bélának és minden vállalkozásnak, gazdasági társaságnak itt Székesfehérváron, akik művésztelepeket támogatnak, majd köszöntötte azokat a művészeket, akik kezdetektől fogva felkarolták ezt a kezdeményezést és aktív részeseivé váltak az alkotótábornak. A Karsai Művésztelep alkotói által új színfolttal bővült városunk kulturális élete, sőt ma már országosan és a határon túl is jegyzik. - Én büszke vagyok arra, hogy töretlen lelkesedéssel és hihetetlen összefogással idén is létrejöhetett a balatonszemesi alkotótábor, s a jelenlegi kiállítás - hangsúlyozta Székesfehérvár polgármestere.
Karsai Bélát a művésztelep történetéről kérdeztük.
- Egy barátság indította útjára a művésztelepet. Négy évvel ezelőtt Kabáczy Szilárddal beszélgettem, amikoris megfogalmazódott bennünk egy alkotótábor létrehozásának az ötlete. Akkor készült el a balatonszemesi üdülőnk, amely kitűnő helyszínnek bizonyult. Kezdetben csak székesfehérvári művészeket hívtunk meg, később ezt a kört kiterjesztettük országos alkotókra, sőt holland és ukrán vendégünk is volt.
- Visszajelzések szerint teljesültek a művésztelephez, az alkotókhoz fűződő reményeik, álmaik...
- Igen. A cél hármas: egyrészt az alkotóknak szerettünk volna helyet biztosítani a jó közérzetű munkára, barátkozásra, tapasztalatcserére. Megteremtettük a művészet marketingjét, amire ugyancsak nagy szükség van, illetve ezzel a kiállítással bemutatkozó fórumot is létrehoztunk meghívottaink számára. Jó hangulatban telt az idei találkozó is, remek volt látni, hogy a művészek együtt gondolkodnak, s nagyon jól érzik magukat egymás társaságában. Nem voltak rivalizálások, egyszerűen csak a jóért, a szépért, az alkotás öröméért jöttek össze. Ennek a művésztelepnek az a jellegzetessége, hogy nem egységes sílusú. Fiatalok és idősek, modern és hagyományos irányzatok jól megférnek egymással.
- Nagyon sok tehetséges művész él a megyében, de az egész országban is. Hogyan tudják kiválasztani azt a néhányat, akiket meghívnak Balatonszemesre?
- Nem könnyű, eddig egyik művész ajánlotta a másikat, de ezen változtatni szeretnénk a jövőben. Úgy gondolom, egy bizonyos pályáztatást vezetünk be, talán így egyszerűbb lesz kiválasztani a következő év alkotóit.