-
Nyolc díjra várják a javaslatokat
Idén is várják Székesfehérvár lakosságának javaslatait a város Önkormányzata által alapított elismerések kitüntetettjeire. A Penna Regia, a Sipos Gyula, a Bölcsődei Gondozásért díjra, valamint a Székesfehérvár Közbiztonságáért, Oktatásáért, Ifjúságáért, Egészségügyéért és Sportjáért díjakra 2026. január 30-ig lehet benyújtani a jelöléseket.
2026.01.26. -
Lejárnak a bérletek
Január 26-tól, hétfőtől egészen január 30-án, péntekig a várhatóan megnövekedő ügyfélforgalomra tekintettel meghosszabbított nyitvatartással várja az ügyfeleket a Városgondnokság parkolási csoportja. A 2025-ös éves bérletek 2026. január 31-ig érvényesek!
2026.01.26. -
Segítség az önkormányzattól
Magyarország Kormányának intézkedéseihez csatlakozva, helyi szinten is további lépésekre van szükség a tartós fagyok miatt - közölte közösségi oldalán Székesfehérvár polgármestere. Azonnali lépésként 5 millió forintos keretből igénylőnként 1 köbméter tűzifát tudnak adni minden erre jogosultaknak!
2026.01.22. -
Jégre lépni életveszélyes!
A közösségi oldalakon többektől is kérdéseket kapott a Városgondnokság, miért nem lehet korcsolyázni a Csónakázó-tavon? Most egy közösségi oldalakra felöltött posztba gyűjtötték az okokat. Röviden: nincsenek meg a biztonságos korcsolyázás feltételei a Csónakázó- tónál.
2026.01.22.
Karbantartás miatt három hétre bezárt az uszoda
A szokásos nyári felújítási munkák kezdődnek meg vasárnap a székesfehérvári uszodában. Akinek bérlete van, augusztus 25-ig a strandot látogathatja. A leállás alatt kitisztítják és fertőtlenítik a légtechnikai csővezetékeket, amik az uszoda levegőjének tisztaságát biztosítják. A kevésbé látványos munkákhoz tartozik még, hogy megépülése óta először, lecserélik a tanmedence teljes csővezetékét. Megtörténik a medencék ilyenkor szokásos vízcseréje, a medencék teljes körű takarítása és fertőtlenítése.
2014.08.01. 13:51 |
A szokásos nyári felújítási munkák kezdődnek meg vasárnap a székesfehérvári uszodában. Akinek bérlete van, augusztus 25-ig a strandot látogathatja.

Az idei felújítási munkálatokkal a tervek szerint három hét alatt végeznek a Városgondnokság szakemberei. Taupert Teréz, a Csitáry G. Emil Uszoda és Strand létesítményvezetője arról számolt be, hogy ez idő alatt kitisztítják és fertőtlenítik a légtechnikai csővezetékeket, amik az uszoda levegőjének tisztaságát biztosítják. A kevésbé látványos munkákhoz tartozik még, hogy megépülése óta először, lecserélik a tanmedence teljes csővezetékét. Megtörténik a medencék ilyenkor szokásos vízcseréje, a medencék teljes körű takarítása és fertőtlenítése, illetve a szaunában, a folyosókon, az öltözőkben és az uszodatérben javítják a szükséges helyeken a burkolatot.

A leglátványosabb, illetve a rendszeres uszodalátogatók által leginkább várt munka lesz a strandmedence feletti sátor felállítása, hiszen azzal, hogy újra felkerül a fűthető sátor, a hűvösebb hónapokban csökken az uszoda hétköznapokra most jellemző zsúfoltsága. A medence felújítása a májusi nyitásra 20 millió forintos beruházással már elkészült, jelenleg a sátor tisztítása és javítása történik Győrben, a helyszínen pedig a komfortosabb használatot elősegítő gépészeti munkák folynak. Ennek a munkának a költségvetése a tervek szerint szintén eléri a 20 millió forintot.
Taupert Teréz fontosnak tartotta kiemelni, hogy közel 5,5 millió forintos felújítási költséggel megújul a szintén a létesítményhez tartozó Köfém uszoda is – új burkolatot kap a medence, megújul a gépészete, illetve újrafestik és burkolják az öltözőket. A vendégek egy zártkörű verseny miatt vasárnap délig használhatják az uszoda medencéit, ezt követően augusztus 25-én a szokásos nyitásidőben, hajnali fél hatkor várják az úszás szerelmeseit. Azok, akik uszodabérletet váltottak, a felújítás ideje alatt a strand medencéit látogathatják.