-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Karácsonyi ünnepséget rendeztek a szárazréti idősek otthonában
Karácsonyi ünnepséget rendezetek Feketehegy-Szárazréten, az Egyesített Szociális Intézmény III. számú Idősek Otthonában. Az idősek szavalatokkal, énekkel és rövid színdarabok előadásával idézték fel a Karácsony hangulatát. Az ünnepség résztvevőit dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte, majd átadta a város karácsonyi ajándékcsomagjait az otthon lakóinak és dolgozóinak.
2013.12.23. 10:44 |
Karácsonyi ünnepséget rendezetek Feketehegy-Szárazréten, az Egyesített Szociális Intézmény III. számú Idősek Otthonában. Az idősek szavalatokkal, énekkel és rövid színdarabok előadásával idézték fel a Karácsony hangulatát. Az ünnepség résztvevőit dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte, majd átadta a város karácsonyi ajándékcsomagjait az otthon lakóinak és dolgozóinak.
Hangulatos karácsonyi műsorral kedveskedtek társaiknak és vendégeiknek az Egyesített Szociális Intézmény III. számú Idősek Otthonának lakói, akik többek között egy színdarabot is előadtak. Az előadott színdarab kapcsán Székesfehérvár polgármestere elmondta, hogy annak üzenete hasonló a Koldus és királyfi színműéhez, amelyet tegnap mutatott be a Vörösmarty Színház. Kiemelte, hogy a szeretet és az önfeláldozás, a másik emberre való odafigyelés nem csak a karácsonyi időszakban fontos, hanem a szürke hétköznapokat is széppé varázsolja.
Székesfehérvár polgármestere köszönetet mondott a idősek otthonában dolgozó gondozóknak is, akik áldozatos munkájukkal pótolhatatlan feladatot látnak el nap mint nap. A polgármester köszöntője után Szigli István, a körzet önkormányzati képviselője áldott, békés karácsonyt kívánt az otthon lakóinak és beszámolt arról is, hogy jövőre elkészül az a pihenőpark is az intézmény mellett, amely javítja majd az idősek életminőségét.
Az Idősek Otthona több mint nyolcvan ellátottnak ad színvonalas és biztonságos otthont. A lakók a mindennapokban szakszerű, emberséges és szeretetteljes segítséget kapnak, amelybe beletartozik a napi háromszori, szükség esetén többszöri étkezés mellett az orvosi ellátás, a 24 órás nővér szolgálat is. Az intézmény 44 dolgozója gondoskodik a szolgáltatásokat igénybe vevő idősekről.


