-
Balesetszimuláció a Tóvárosi Iskolában
Hétfőn délelőtt a Magyar Vöröskereszt Fejér Vármegyei Szervezete a kéklámpás szervekkel közösen látványos balesetszimulációs gyakorlatot tartott a Tóvárosi Általános Iskola DÖK-napján. A gyakorlat követően a diákok a rendvédelmi és sürgősségi szervezetek által felállított állomásokon megismerkedhettek munkájukkal, hivatásukkal is.
2026.06.15. -
Őrizetben az adathalász csalópár
Több mint száz sértettet érintő online banki csalássorozat ügyében folytatott nyomozás eredményeként rendőrkézre került két 21 éves gyanúsított. A Fejér megyei rendőrök több hónapon át nyomoztak a duó ügyében, úgy tűnik, nemcsak csalás miatt, hanem kábítószer-kereskedelem miatt is felelniük kell a gyanúsítottaknak.
2026.06.12. -
Kizuhant az ötödikről
A József Attila Középiskolai Kollégium egyik diákja vasárnapról hétfőre virradó éjszaka zuhant ki az épületből. A gyermeket a mentők stabilizálták, jelenleg kórházban ápolják.
2026.06.08. -
A rendőrség eljárást indított az összedőlt székesfehérvári épület ügyében
A Székesfehérvári Rendőrkapitányság ismeretlen tettes ellen indított eljárást hétfőn, miután összeomlott egy bontás alatt lévő, négyemeletes ipari épület Székesfehérváron, amelynek romjai alól egy embert életveszélyes állapotban mentettek ki.
2026.06.01.
Kamionok karamboloztak a 62-es főúton Seregélyesen
Reggel háromnegyed nyolckor érkezett a bejelentés a székesfehérvári tűzoltóság ügyeletére, hogy a 62-es főúton, Seregélyes belterületén két tartálykocsi ütközött. A jelzés alapján feltételezhető volt, hogy a járművek veszélyes anyagot szállítanak, ezért a tűzoltók nagy erőkkel, két gépjárműfecskendővel, a műszaki mentőszerrel, a vízszállító járművel és a daruval kezdték meg a vonulást...
2011.10.28. 09:02 |
Reggel háromnegyed nyolckor érkezett a bejelentés a székesfehérvári tűzoltóság ügyeletére, hogy a 62-es főúton, Seregélyes belterületén két tartálykocsi ütközött. A jelzés alapján feltételezhető volt, hogy a járművek veszélyes anyagot szállítanak, ezért a tűzoltók nagy erőkkel, két gépjárműfecskendővel, a műszaki mentőszerrel, a vízszállító járművel és a daruval kezdték meg a vonulást.
A helyszínre történő kiérkezést követően derült ki, hogy a 62-es főúton egy gabonaszállító kamion az elejével nekiütközött egy gázolajszállító tartálykocsi hátuljának. A tartály hátsó része behorpadt. A jármű átvizsgálása során kiderült, hogy a tartályból a veszélyes anyagnak számító gázolaj szerencsére nem szivárog. A gabonaszállító kamion eleje viszont annyira megrongálódott, hogy szükséges volt a nyerges vontató áramtalanítása.
A káresethez vonult még a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság Veszélyhelyzeti Felderítő Csoportja is. A balesetben személyi sérülés nem történt.