-
A hónap műtárgya
Április közepéig láthatók Varga Gábor Farkas grafikusművész alkotásai „A hónap műtárgya” című sorozatban, a Koronázó Bazilika Látogatóközpontban.
2025.03.26. -
Közel négyszázan daloltak
Közel 400 diák dalolt délelőtt Fehérváron. Bartók Béla születésnapjához kapcsolódóan ma rendezte meg a társaséneklési versenyt a Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és AMI. A háromfős zsűri több, mint 100 duettet, triót, kánont és kórusművet hallgatott végig.
2025.03.26. -
Több százan versenyeztek
400 diák dalolt Fehérváron. Bartók Béla születésnapjához kapcsolódóan rendezte meg a társaséneklési versenyt a Kodály Zoltán Iskola. A háromfős zsűri több, mint 100 duettet, triót, kánont és kórusművet hallgatott végig.
2025.03.26. -
Emlékművet avattak a Bregyóban
Emlékművet avattak a tavaly 100 éves jubileumát ünneplő Alba Regia Atlétikai Klub tiszteletére. Pintér Balázs alkotását a Bregyó közi Regionális Atlétikai Központban ünnepélyes keretek között avatták fel.
2025.03.26.
Kalandozás a mese világában dallal és hangszerekkel
Több mint 1300 gyermek énekelt és játszott együtt Szőnyi Annával és Varró Jánossal szeptemberben nyolc helyszínen Fejér megyében. A székesfehérvári Tálos Edit Alapítvány az NKA Halmos Béla Program Kollégiumnál pályázott sikerrel, és tartott 13 előadást Játsszunk, játsszunk valamit… - népi játékok és népi hangszerek gyermekeknek címmel. A projekt ma a Széna Téri Általános Iskolában zárult.
2021.09.30. 13:04 |

Több mint 1300 gyermek énekelt és játszott együtt Szőnyi Annával és Varró Jánossal szeptemberben.
A székesfehérvári Tálos Edit Alapítvány igazán nemes célt tűzött ki maga elé. Feladatának tekinti, hogy minél több óvodással és kisiskolással megismertesse a magyar népi kultúra elemeinek egy részét, így a népi gyermekjátékok és népi hangszerek sokaságát, gazdag világát.

Népi játékok és népi hangszerek a Széna Téri Iskolában

A játékos kerettörténet helyt kínál több népi gyermekjáték, népdal közös eljátszására, eléneklésére és mindeközben a gyerekek rendszerezett módon megismerkednek olyan hangszerekkel, hangkeltő eszközökkel, mint például: tikfa, fűzfa babacsörgő, kereplők, doromb, köcsögduda, dob, furulyafajták, magyar kecskeduda, körtemuzsika, okarina, citera, tekerő, koboz, tambura. A pályázat megvalósításának előfeltétele, hogy az előadást minimum 100 fős nézőközönség előtt kell az előadóknak megvalósítaniuk, ennek köszönhetően a jelenlegi pályázati ciklus több mint 1300 gyermekhez jutott el díjmentesen, a pályázat támogatásával.
A szervezet bízik abban, hogy jövőre is eredményes pályázatot nyújtanak be a Halmos Béla Program Kollégiumához és az előadók további helyszínekre is eljuttathatják műsorukat és ez által teljesülhet vágyuk, miszerint Fejér megyében egyre több kisgyermek ismerheti meg a népi hangszerek és játékok sokszínű világát.