-
Áramszünet a Búrtelepen
Hálózatkarbantartás, illetve villanyoszlop cseréje miatt lesz áramszünet június 29-én a Búrtelepen, valamint az Almássy-telepen és a környező utcákban – adta ki az erről szóló közleményt az áramszolgáltató.
2026.06.26. -
Benelegszik nyáron a radiátor?
Amennyiben a távfűtéssel ellátott lakásokban a nyári hónapok során átmenetileg felmelegednek afűtőtestek, az nem a fűtési szezon idő előtti kezdetét jelenti nem is próbafűtést végez a szolgáltató.A jelenség oka általában az épület fűtési rendszerén végzett karbantartási vagy felújítási munka,amely során a rendszert leürítik, majd a munkálatok befejezése után újratöltik.
2026.06.26. -
Elmarad a meleg miatt a Vakációindító
A közönség és a munkatársak biztonsága érdekében, a szombat nulla órától életbe lépő harmadfokú hőségriasztásra és a várható rendkívüli hőségre való tekintettel a szombatra meghirdetett Vakációindító Szárazréten rendezvény elmarad.
2026.06.26. -
Diákmunka a hivatalban
Nyári diákmunkára várja a fiatalok jelentkezését a Polgármesteri Hivatal Székesfehérváron. A foglalkoztatás két turnusban, július és augusztus hónapban lesz napi hat órában. Fizikai munkát, eszköz- és bútormozgatást kell végezni. Jelentkezni kizárólag elektronikus formában lehet – olvasható ebben a felhívásban.
2026.06.25.
Július 10-én, szerdán légi szúnyogirtás lesz Székesfehérváron
Az elmúlt időszakban végzett csípésszám vizsgálatok alapján a tervek szerint július 10-én, szerdán lesz légi szúnyogirtás Székesfehérváron. Ha az időjárás engedi - márpedig ideális időt jósolnak a meteorológusok - akkor szerdán napnyugta előtt két órával kezdődik az irtás, mely akkor hatásos, ha optimális időben végzik.
2013.07.08. 14:22 |
Az elmúlt időszakban végzett csípésszám vizsgálatok alapján a tervek szerint július 10-én, szerdán lesz légi szúnyogirtás Székesfehérváron. A csípésszám-vizsgálatot hetek óta végzik és a mérési eredmények alapján indokolttá vált a júliusi irtás.

Entomológus szakértő bevonásával folyamatosan figyelemmel kísérik a különböző szúnyogfajták fejlődését, szaporodását. A szakember a mérések alapján megállapította, hogy a növekvő csípésszámok indokolják az irtást.
Ha az időjárás engedi -márpedig ideális időt jósolnak a meteorológusok- akkor szerdán napnyugta előtt két órával kezdődik az irtás, mely akkor hatásos, ha optimális időben végzik. Esőnapot is kijelöltek, így ha kedvezőtlen lesz az idő, akkor a rá köveetkező napok valamelyikén végzik majd a munkát.
Az irtás során felhasználandó hatóanyag az Aqua K-Othrine ULV, mely emberre és melegvérű állatokra nem veszélyes, de méhekre igen. Ezért felhívjuk a méhészek figyelmét, hogy tegyék meg az ilyenkor szükséges óvintézkedéseket.
A gyötrő szúnyog petéi hosszú ideig, akár évekig is életképesek maradnak. Télen a vizekben fejlődésük nem indul meg, csak akkor, amikor a tavaszi nap a vizet felmelegíti. Növekedésük ilyenkor hihetetlenül gyors, a lárvák meleg időben 4-5 nap alatt kifejlődnek, amelyhez napos, sekély víz (pocsolya, vizesárok, gödör, kocsinyom) is elegendő.