Jubileumi hét a Vasvári Pál Általános Iskolában

Hétfőn délelőtt kezdődött az idén 50 éves Vasvári Pál Általános Iskola jubileumi hete, melynek keretében megnyitott az iskola alagsorában a "Székesfehérvár a tatárjárás idején " című kiállítás. Az egész héten át tartó programsorozatot pénteken "A sukorói haditanácstól a pákozdi győzelemig" címmel családi emléktúra és verseny zárja majd a Velencei-hegységben.
2010.03.08. 11:00 |
 Ma délelőtt kezdődött az idén 50 éves Vasvári Pál Általános Iskola jubileumi hete, melynek keretében megnyitott az iskola alagsorában a "Székesfehérvár a tatárjárás idején " című kiállítás. Warvasovszky Tihamér polgármester és Tömböl László vezérezredes, vezérkari főnök.
 Hétfőn délután vasváris versmondó versenyt rendeznek, kedden Vasvári Pál és kora címmel Hermann Róbert hadtörténész tart előadást és megnyílik a "Legkedvesebb iskolai élményem" kiállítás a Vasvári Galériában. Szerdán Vasvári Pál élete és kora mottóval rendeznek megyei történelmi versenyt, csütörtökön tartják a Kalandozás a természettudományokban verseny döntőjét, majd pénteken "A sukorói haditanácstól a pákozdi győzelemig" címmel családi emléktúrát és versenyt rendeznek Sukorótól a Pákozdi Történelmi Emlékparkig.
 
 A jubileumi hét nyitónapján Tömböl László vezérezredes, vezérkari főnök történelmi zászlókat ajándékozott az iskolának, amik a város történelmét bemutató kiállításon kapnak helyet. A vezérezredes szerint a Vasvári iskola nagy hangsúlyt fektet a gyermekek hazaszeretetre való nevelésére, ezért is nyújtott segítséget a tárlat megvalósításához.
 
 
 
 
 
 

Kultúra

  1. Együtt a Koronáért!

    Nemzetközi néptáncfesztivál, tudományos konferencia, katona- és fúvószenekari találkozók, Öreghegyi Mulatság, Kertmozi, könnyűzenei koncertek, hagyományőrző programok, Koronázási Ünnepi Játékok és a Lovagok Napja - számtalan program várta a Székesfehérvári Királyi Napok résztvevőit az elmúlt tíz napban. Az összművészeti fesztivált vasárnap este az Együtt a Koronáért gálaműsor zárta.

    2026.08.24.
  2. XVI. Zenélő Kultúr Udvar

    Az Oskola utca 10. szám alatti, a Városi Képtár – Deák Gyűjteménynek is otthont adó belvárosi lakóház udvara adott otthon a Zenélő Kultúr Udvar programnak. A Fehérvári Polgárok Egyesülete immár XVI. alkalommal szervezte meg ezt a színekben és dallamokban gazdag rendezvényt, amelynek során a színpadon zenészek, énekesek, színjátszók váltották egymást, változatos műsort kínálva a közönségnek.

    2026.08.22.
  3. Kenyérszentelés Kisfaludon

    A kenyér az élet, a munka és az összetartozás jelképeként került a középpontba a kisfaludi ünnepségen. Szent István napján a közösség együtt emlékezett az államalapítóra, miközben az új kenyér megáldásával a hagyományok előtt is tisztelegtek.

    2026.08.21.
  4. Kodály Zoltán: Háry János

    Nemzeti ünnepünkön a Zichy liget nagyszínpadán mutatták be Kodály Zoltán: Háry János daljátékát. Az örökbecsű mű Szikora János rendezésében, koncertszerű előadásában, a szimfonikus zenekar közreműködésével került színre.

    2026.08.21.