-
Mohácsy Károly-emlékszám
A Vár folyóirat Jávor Ottó – Mohácsy Károly-emlékszámának bemutatóját tartja a Vörösmarty Társaság június 30-án, kedden 17.00 órától.
2026.06.29. -
Első csütörtök a Prohászkában
Mindenhónap első csütörtöki napján a székváros egyházközségeit a város egy meghatározott, havonta másik templomába várják közös szentórára, szentmisére, mely ebben a hónapban - július 2-án - a Prohászka templomban lesz 18 órakor.
2026.06.29. -
Emlékparki Nyár
Megkezdődött az Emlékparki Nyár programsorozata. Pákozd első vendégei egy kivételes estével köszöntötték a vendégeket.
2026.06.29. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26.
Jövő héten szombaton lesz a Tűzzel-vassal Fesztivál a Rác utcában
A Fehérvári Kézművesek Egyesületének szervezésében a XIII. Tűzzel-vassal Fesztiválra várják jövő szombaton az érdeklődőket a Skanzenbe. A Rác utca teljes hosszában a késesek, kovácsok és Fegyverművesek Országos Találkozójára idén is sok szakembert várunk, míves bicskákat, tőröket, érdekes fegyvereket lehet megcsodálni.
2016.06.14. 09:08 |
A Fehérvári Kézművesek Egyesületének szervezésében a XIII. Tűzzel-vassal Fesztiválra várják jövő szombaton az érdeklődőket a Skanzenbe. A Rác utca teljes hosszában a késesek, kovácsok és Fegyverművesek Országos Találkozójára idén is sok szakembert várunk, míves bicskákat, tőröket, érdekes fegyvereket lehet megcsodálni.

A jövő szombati eseményen egy kuriózummal, sólyomröptetéssel is várják az érdeklődőket. A Magyar solymászat 2012-ben az UNESCO, Élő emberi örökség listájára került és még ebben az évben HUNGARICUM címet kapott. A közönségtájékoztatókból, beszélgetésekből megtudhatják, mi a titka a reptetés és a vadászat után a madár visszatérésének. Kinyílnak a Rác utcai házak kapui is; aki eljön, megtudhatja, milyen meglepetéseket rejtetek el a szervezők szebbnél szebb udvarokba. Megtekinthető lesz a páratlan szépségű Szerb Ortodox Templom és a Rác utcai Múzeum épültében a kalapos műhely és korabeli berendezések. A bátrabb férfiak kipróbálhatják, milyen egy hagyományos borbélyműhely, ahol még borotvával beretválnak, ráadásul előtte még hagyományos módon jól meg is élesítik azt. A család és nézők végigizgulják a műveletet, sok tréfás megjegyzéssel fűszerezve.
Egész napos program a családoknak, kézműves foglalkozások, kézműves bemutatók, szabadtéri előadások a gyermekeknek a templomkert árnyékos fái alatt. Garantált a jó kedv, a vígalom, néptánc, népzene, népi játékok és természetesen a nap zárásaként Szent Iván napi hagyományhoz fűződő tűzugrás sem marad el!