-
Augusztus hónap műtárgya
Augusztus 1. és 31. között látható a Rendház épület Fogadócsarnokában az a papírszeletke, amely Szent István király 1853-ban megtalált papucsának jegyzőkönyvéből való és a hónap műtárgya lett a Szent István Király Múzeumban.
2026.07.31. -
A szőlősgazdák védőszentjére emlékeznek
A Szent Donát kápolna előtti téren augusztus 2-án vasárnap 18 órakor a hagyományoknak megfelelően Spányi Antal megyés püspök szentmisét mutat be Donát püspök-vértanúról, a szőlőhegyek vihar, villámcsapás és jégeső elleni védelmezőjéről.
2026.07.31. -
Ozora Fesztivál
Több mint két évtizede várja a fesztiválozókat Ozora, azaz Igar-Dádpuszta. A különleges hangulatú esemény nemcsak a hazai, hanem a külföldi látogatók igényeit is kiszolgálja.
2026.07.30. -
Történelmi makett a Királykútnál
A székesfehérvári egykori koronázótemplom makettje a Királykút Emlékházban kapott helyet. A Szabó Zoltán építész kutatásai és tanulmányai alapján készült alkotást a Fejér Szövetség adományozta.
2026.07.30.
Jókai Mór, a tehetetlen porszem – folytatódik a Nyitott könyvek
Folytatódik február 20-án, csütörtökön a Nyitott könyvek című irodalmi, beszélgetős programsorozat. A rendezvény szereplői a 200 éve született Jókai Mór és az író életműve előtt tisztelegnek a Vörösmarty Mihály Könyvtár Olvasótermében. A belépés díjtalan.
2025.02.18. 11:53 |
A Nyitott könyvek programsorozat új kezdeményezésként 2023 májusában indult útjára a Vörösmarty Mihály Könyvtár szervezésében.
A következő beszélgetés 2025. február 20-án, csütörtökön 17.30 órakor kezdődik az intézmény Olvasótermében.
Berka Attila író, szerkesztő és Székelyhidi Zsolt költő, fotográfus, zenész lesznek a főszereplők, akik Jókai, a tehetetlen porszem című performanszával tisztelegnek a 200 éve született írónagyság és az ő életműve előtt. A mintegy félórás előadást követően a művészek saját alkotói életútjukról és Jókairól beszélgetnek a házigazdákkal, Bokros Judittal és Gellén-Miklós Gáborral. A rendezvényre ingyenes a belépés, szeretettel hívnak és várnak minden érdeklődőt!