-
Felújítják a rendelőt
Július 1-jével kezdődik és várhatóan augusztus végéig tart a Széchenyi utca 10. szám alatti orvosi rendelő felújítása. A felújítás ideje alatt a három körzetet ellátó házi gyermekorvosok – változatlan rendelési időben – a Seregélyesi út 17. szám alatt fogadják a betegeket.
2026.06.23. -
Meghibásodott az MR-berendezés
A fehérvári kórház közösségi oldalán tájékoztatta a betegeket. Azt írták már dolgoznak a hiba elhárításán.
2026.06.22. -
Szavazás a fűnyírásról
A közösségi oldalakon évek óta nagyon változatos és széttartó reakciók, észrevételek vannak a városi fűnyírással kapcsolatban. Székesfehérvár Önkormányzata most szavazást indít, hogy tisztán látszódjon: mit szeretne az itt élők többsége! Szavazni csak itt, a város honlapján lehet 2026. június 15-től 2026. június 28-ig!
2026.06.22. -
Áramszünet a Budai, és a Zentai utcákban
A Budai, illetve a Zentai utcákban és környékükön lesz áramszünet június 23-án. Az E.ON tájékoztatása szerint előre tervezett hálózatkarbantartás miatt kell áramkimaradásra számítani.
2026.06.22.
Jelentősen emelkednek a közigazgatási bírságok augusztus 15-től
Méltányosságra, figyelmeztetésre a törvény nem ad lehetőséget, így mindenképpen érdemes betartani a közlekedési szabályokat a bírságolás és a balesetek elkerülése érdekében.
Komoly konfliktusforrás a belvárosi kerékpározás, hiszen a tapasztalatok szerint sokan nem tartják be az egyértelmű, egyébként hosszú évekkel ezelőtt megállapított szabályokat. A gyalogos zóna megszegése, a sétáló emberek közötti biciklizés, egyéb járművel történő közlekedés rendkívül balesetveszélyes a gyors haladás és a hirtelen történő irányváltás miatt, ezért tilos! Fontos tehát, hogy mindenki tartsa be a szabályokat saját maga és mások biztonsága, valamint a konfliktusok és a büntetések elkerülése érdekében! A székesfehérvári Közterület-felügyelet munkatársai folyamatosan dolgoznak és napi szinten, több időpontban és helyszínen végzik az ellenőrzéseket.
Fontos leszögezni, hogy a bírságok mértékének megszabása, emelése nem önkormányzati, hanem kormányzati hatáskör.
A mostani emelésről sem az önkormányzatok döntöttek, hanem az állam. A módosítás a Magyar Közlöny július 31-i számában olvasható, eszerint augusztus 15-től jelentősen megemelkednek a közigazgatási bírságok. A mindkét irányból behajtani tilos (kivéve engedéllyel), valamint a gyalogos zóna megszegése esetén a jelenlegi 39.000 forint helyett 47.000 forintos büntetésre kell számítani. A törvény szerint tettenérés esetén nincs lehetőség figyelmeztetésre, hanem mindenképpen meg kell bírságolni az illetőt a körülményekre, életkorra való tekintet nélkül. A büntetést méltányosságból elengedni vagy mérsékelni sincsen jogi lehetősége az önkormányzatoknak. Kérik a szülőket, hogy a szabályokra és azok betartásának fontosságára különösképpen hívják fel a gyermekük figyelmét, hiszen a szabályok és az esetleges szankciók rájuk is vonatkoznak.
A Közterület-felügyelet tájékoztatása szerint a bírságot a büntetés kiszabásától számított 30 napon belül kell megfizetni a helyszínen kapott sárga csekken, vagy banki átutalással. Amennyiben az egy összegben történő kifizetés nagy terhet róna az illetőre, lehet kérni részletfizetést papír alapon vagy e-mailben.
A megbírságolt személyek a jelenlegi 39.000 forintot is súlyos büntetésként értékelik, ezt tükrözi a rengeteg részletfizetési kérelem. Az emelés még jobban fog „fájni”, így mindenképpen jó, ha betartjuk a szabályokat!
Az Önkormányzatnak nem a bírságolás a célja, hanem a gyalogos zónák biztonságának garantálása. Nyomatékosan kérik ezért a kerékpározókat, az egyéb járművel közlekedőket, hogy csak gyalogosan, a járművüket tolva közlekedjenek az érintett területeken. Nem érdemes kockáztatni, és csak akkor leszállni, ha már meglátták az egyenruhásokat, ugyanis rendszeresek az ellenőrzések. Fokozottan figyelik Belvárosba engedély nélkül behajtókat is. A kiemelt övezetbe csak engedéllyel jöhetnek be az autósok és a motorosok, a parkolás pedig díjköteles.
Székesfehérvár Önkormányzata kéri, egyben köszöni a közlekedők belátását, szabálykövető magatartását, mellyel nagyban hozzájárulnak városunk élhetőségéhez és biztonságához!