-
Budai úti üzletből lopott
A székesfehérvári rendőrök az állampolgárok segítségét kérik a tolvaj felelősségre vonása miatt. A gyanú szerint a képen látható férfi egy Budai úti üzletből lopott el különböző termékeket.
2026.03.03. -
Ne dőljön be a csalóknak! - bank soha nem kér telefonon átutalást
Egy székesfehérvári nőt hívtak fel magukat rendőrnek, majd banki ügyintézőnek kiadó csalók. Azt közölték vele, hogy a számláján visszaélés történt, és az „adathalászok” figyelik a tranzakciókat. Arra vették rá, hogy a számláján lévő összeget egy „biztonságos” számlára utalja át. Ilyet soha NE tegyen, mert bank, rendőrség vagy más hatóság semmilyen okból nem kér telefonon átutalást!
2026.03.03. -
Garázdaság miatt keresik
A székesfehérvári rendőrök az állampolgárok segítségét kérik a képen látható férfi előkerítésében. A gyanúsított bántalmazott valakit a Várkörúton annyira, hogy az megsérült.
2026.02.27. -
Tolvajt keresnek a rendőrök
A székesfehérvári rendőrök az állampolgárok segítségét kérik, mert keresik a képen látható férfit. A gyanú szerint a férfi egy fehérvári áruházból az egyik vásárló pénztárcát ellopta.
2026.02.27.
Játszótéri hangoskodás miatt pofonosztás - majd büntetőeljárás
A nyári időszakban a városi játszóterek általában gyerekzsivajtól hangosak. Azonban vannak olyanok, akiket ez zavar. Így volt ezzel egy idős férfi is az egyik székesfehérvári lakótelepen kedden este. Nemtetszésének azonban úgy adott nyomatékot, hogy a ricsajozó gyerekeket megverte. A rendőrök elfogták a 60 éves embert, aki ellen garázdaság, valamint könnyű testi sértés elkövetése miatt indult vele szemben büntetőeljárás.
2010.07.28. 11:29 |
A nyári időszakban a városi játszóterek általában gyerekzsivajtól hangosak. Azonban vannak olyanok, akiket ez zavar. Így volt ezzel egy idős férfi is az egyik székesfehérvári lakótelepen kedden este. Nemtetszésének azonban úgy adott nyomatékot, hogy a ricsajozó gyerekeket felpofozta.
Az esti órákban egy fehérvári nő tett bejelentést a rendőrségre azzal kapcsolatban, hogy egy férfi megütötte 11 éves kisfiát és annak 14 éves barátját.
Mint kiderült, a gyerekek egy harmadik – 12 éves társukkal – a Sarló utca egyik játszóterén tartózkodtak, a pingpongasztalon ülve beszélgettek, amikor a közeli lépcsőház egyik erkélyéről rájuk szólt egy idősebb férfi, hogy ne hangoskodjanak. Az általuk elmondottak szerint, ők ekkor már csendesebben beszélgettek, de a férfit ez tv-nézése közben mégiscsak zavarhatta, mert lement hozzájuk.
Egyiküket arcon csapta, míg a másikat – miközben az felállt a pingpongasztalon – lábánál megfogta. A fiúnak azonban sikerült kiszabadulnia a férfi kezei közül, és elszaladnia. A férfi nem hagyta annyiban, utána dobta a fiú földről felvett kerékpárját, ami csak annak köszönhetően nem találta el, hogy arrébb ugrott. Ezt követően a harmadik fiút sem kímélte a férfi, annak is megütötte a fejét.
A bűncselekmény során mind a két fiú könnyebben sérült. A rendőrök elfogták a 60 éves férfit, akit előállítottak a Székesfehérvári Rendőrkapitányságra. Ott garázdaság, valamint könnyű testi sértés elkövetése miatt indult vele szemben büntetőeljárás. Még az este gyanúsítottként hallgatták ki a nyomozók.