-
A Háry János koncertszerű előadásával zárult az augusztus 20-i nemzeti ünnep
A Háry János című Kodály Zoltán-daljáték koncertszerű előadásával zárultak az államalapítás ünnepének tiszteletére rendezett programok Székesfehérváron. Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar, a közreműködő neves előadóművészek és városi kórusok tagjaiból álló összkar nagyszabású közös produkcióját telt házas közönség kísérte figyelemmel augusztus huszadikának estéjén a Zichy-színpadon.
2026.08.21. -
Kenyéráldás Szent István ünnepén
Augusztus 20-án, a magyar államalapítás ünnepén Spányi Antal megyés püspök Szent István tiszteletére celebrált ünnepi szentmisét a Szent Korona hiteles másolata és első uralkodónk fejereklyéjének jelenlétében a székesegyházban. A püspök a ceremónia végén megáldotta az új kenyeret, az élet szimbólumát, majd átadta azt dr. Cser-Palkovics András polgármesternek, rajta keresztül pedig minden székesfehérvárinak.
2026.08.20. -
Kenyérszentelés Kisfaludon
A kenyér az élet, a munka és az összetartozás jelképeként került a középpontba a kisfaludi ünnepségen. Szent István napján a közösség együtt emlékezett az államalapítóra, miközben az új kenyér megáldásával a hagyományok előtt is tisztelegtek.
2026.08.21. -
Kodály Zoltán: Háry János
Nemzeti ünnepünkön a Zichy liget nagyszínpadán mutatták be Kodály Zoltán: Háry János daljátékát. Az örökbecsű mű Szikora János rendezésében, koncertszerű előadásában, a szimfonikus zenekar közreműködésével került színre.
2026.08.21.
Játszani jó - bábok és játékpedagógia a Művészetek Házában
Pénteken lesz az idei év első Játszani jó! Konferenciája a Művészetek Házában. A báb köré szerveződő programok között Sevella Zsuzsanna játékpedagógiai szakember előadása után a résztvevők bábokat, háttereket és installációkat készítenek a Jancsi és Juliska, valamint a Hamupipőke című mesékhez. Az NKA támogatásával megvalósuló programra előzetesen kell jelentkezni.
2016.02.16. 08:09 |
Pénteken lesz az idei év első Játszani jó! Konferenciája a Művészetek Házában. A báb köré szerveződő programok között Sevella Zsuzsanna játékpedagógiai szakember előadása után a résztvevők bábokat, háttereket és installációkat készítenek a Jancsi és Juliska, valamint a Hamupipőke című mesékhez. Az NKA támogatásával megvalósuló programra előzetesen kell jelentkezni.

A báb lesz a témája az idei év első Játszani jó! Konferenciájának a Művészetek Házában. Az NKA támogatásával megvalósuló program február 19-én, pénteken 9 órakor kezdődik, a szlogen: GYERMEK-BÁB-TÁNC-SZÍN-JÁTÉK. A rendezvény bevezető előadását Mese, mese mátka - Miért pont a báb? címmel Sevella Zsuzsanna, az Alap Pedagógiai Központ játékpedagógiai szakembere tartja.
Az előadás után a résztvevők bábok, hátterek és installációk készítésében szerezhetnek jártasságot forgószínpadszerűen – két kiválasztott meséhez. A Jancsi és Juliskához kapcsolódó foglalkozást Gelencsér Julianna és Holczhauzer Anna vezetik: természetes anyagokkal, terményekkel (pl. gyékény, csuhé, csutka), és mézeskaláccsal dolgoznak. A másik mese a Hamupipőke, amit Sevella Zsuzsanna és Tamás Ildikó irányításával papírtechnikák segítségével, az árnyjáték módszerével keltenek életre.
Bővebb információt kérni és jelentkezni Gonda Emmánál lehet az emmagonda@gmail.com e-mail címen vagy a 30/204-6454-es telefonszámon.