Játék és közösség – könyvbemutató a játéktörténeti konferencián

Játék és Közösség címmel, könyvbemutatóval kísért játéktörténeti konferenciára invitálták az érdeklődőket csütörtökön a Városházára és a Hetedhét Játékmúzeumba. A konferencián a játék közösségépítő szerepéről beszéltek a szakemberek, elméleti és gyakorlati oldalról egyaránt megközelítve a témát. A konferencián bemutatjuk a „Játék és tudomány a Hetedhét Játékmúzeumban. Válogatás a Moskovszky Éva emlékére rendezett konferenciák előadásaiból 2012-2016.” című kötetet is.
2017.10.26. 11:39 |
Játék és közösség – könyvbemutató a játéktörténeti konferencián
Az idei évben is játéktörténeti konferenciára várták az érdeklődőket és szakembereket a Hetedhét Játékmúzeum szervezésében. A Városháza Dísztermében rendezett megnyitón dr. Nagy Veronika muzeológus kiemelte, hogy a közösségfejlesztésben is kulcsfontosságú fogalom lehet a játék, játékosítás, aminek Magyarországon már módszertana és kutatóközpontja is létezik, valamint érdemes beszélni a játék múzeumi hasznosításáról is. Hozzátette, hogy Székesfehérváron már öt éve létezik a Hetedhét Játékmúzeum, amelynek tudományos tevékenységét támogatja a város, erre bizonyíték az a kötet is, amit az önkormányzat jelentős támogatásával valósíthattak meg. A konferencián bemutatták a „Játék és tudomány a Hetedhét Játékmúzeumban. Válogatás a Moskovszky Éva emlékére rendezett konferenciák előadásaiból 2012-2016.” című kötetet, amely megvásárolható a Hetedhét Játékmúzeumban. A kötetet dr. Pálfi Sándor, a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Felnőttképzési Karának tanszékvezetője mutatta be a konferencia közönségének.
Brájer Éva alpolgármester a konferencia megnyitóján a kötetről szólva kiemelte, hogy érdemes volt egy kötetben összefoglalni az elmúlt évek játéktörténeti előadásait és a könyv jó szívvel ajánlható azoknak, akik szakemberként dolgoznak gyerekekkel, vagy szülőként szeretnének elmélyedni a témában.

Székesfehérvár alpolgármestere azokkal a bevezető gondolatokkal köszöntötte a konferenciát, amelyeket a kötethez írt: „Székesfehérvárnak sok szép története, meséje van. A Hetedhét Játékmúzeum létrejöttének története is ma már egy fehérvári, meseszerűen szép történet.  Ez a mese Moskovszky Éva játékok iránti szenvedélyének köszönhető, a Moskovszky játékgyűjtemény köré szövődik, egy eltűnőben lévő polgári világ miniatűrjei közé. Gondos, féltő, szerető szívű fehérváriak adták kézről kézre, mindig hozzátéve önmagukból is, és a múzeumi világ értőiként, elkötelezettjeiként hívtak másokat is, hogy tudásukkal még gazdagabbá tegyék ők is ezt a különleges játékvilágot..”

A konferencia felkért előadói között muzeológusok, pszichológusok, oktatók és tapasztalt közösségépítők szerepeltek, így több perspektívából is bepillantást nyújtottak a témába. A délutáni előadásokon szó lesz a népszerű gyermekfesztiválokról, mint a Győrkőcfesztivál vagy a Hetedhét Játékfesztivál, de a hagyományos és virtuális játékok közösségépítő szerepéről és annak társadalmi hatásairól is hallhattunk.