-
Jelentős kezdvezméyn a musicalre
Ma és szombaton jelentős, 30 százalékos kedvezménnyel lehet belépőt váltani a Menopauza című, nagysikerű musical-vígjátékra. A tabukat döntögető, szédületes humorú előadást február 7-én, szombaton 19.30 órai kezdettel mutatják be a MET Arénában olyan dívák szereplésével, mint Hernádi Judit, Tóth Enikő, Náray Erika és Szőlőskei Tímea.
2026.02.06. -
Folytatódik a Seuso-projekt
Akár már a következő hetekben folytatódhat a Szent István Király Múzeum vezetésével, közösségi régészek bevonásával zajló Seuso-projekt, amelynek végső célja, hogy feltérképezzék a Sárvíz partján egykor húzódó, Gorsiumhoz köthető, hatalmas kiterjedésű településrendszert.
2026.02.05. -
Örkény István: Tóték
A Vörösmarty Színház Horváth Csaba rendezésében mutatja be Örkény István Tóték című tragikomédiáját a kiszolgáltatottság, a zsarnokság és az emberi tűrőképesség abszurd történetét.
2026.02.06. -
Mesterek és tanítványok
Kivételes népművészeti tárlat nyílt meg a Szent István Művelődési Házban. A Fehérvári kézművesek kiállításán minden szakág alkotói bemutatkozhattak.
2026.02.06.
Jankovich Ferenc-emlékülés augusztus 30-án és VÁR-bemutató 27-én
2024. augusztus 27-én, kedden 17 órakor a Kossuth utcai Vörösmarty-teremben mutatják be a VÁR legújabb, 2024/2–3. összevont számát. A programházigazdája P. Maklári Éva, és közreműködnek a folyóirat szerkesztői.
Augusztus 30-án, pénteken 17 órától Jankovich Ferenc emlékülést szervez a Városháza Dísztermében a Vörösmarty Társaság, közösen Székesfehérvár Önkormányzatával, a Vörösmarty Mihály Könyvtárral, a Magyar Irodalomtörténeti Társaság Fejér Vármegyei Tagozatával, valamint a Magyar Írószövetség Közép-dunántúli Csoportjával.
Talán kevesen tudják, de városunk szülötte a Kossuth-, József Attila- és Baumgarten-díjas költő, író, aki számára a zene is kiemelten fontos volt.
Életművét a versek mellett prózai alkotásainak gazdag sora – társadalmi és történelmi regények, háborús napló, memoár, népszerű irodalomtörténet és műfordításai – teszik teljessé. Az önéletrajzi művek sorába tartozik a Téli szivárvány című regénye, amely az első világháború sújtotta Székesfehérvár széles társadalmi pannóját festi az olvasó elé, az azt átélő gyermek szemével. Nevét utca őrzi Székesfehérváron, és a Vörösmarty Mihály Könyvtár Széna téri Tagkönyvtárának épületén elhelyezett emléktáblájánál is minden esztendőben – november végi születésnapjához kapcsolódóan – megemlékeznek az irodalmárról.
Az emlékülésen elsőként lánya, Jankovich Krisztina mesél majd édesapjáról, emlékeiről.
Ezt követően életművét elevenítik fel, Sebők Melinda elnök pedig – Mester és tanítvány címmel – a szintén székesfehérvári kötődésű György Oszkárhoz fűződő irodalmi és emberi egymásra hatásokról tart előadást. Mindkét programra szeretettel várják az irodalomkedvelőket!