-
A bukósisak életet menthet!
Egy csütörtök délutáni, Tóvárosi lakónegyedben történt rolleres baleset kapcsán hívja fel a figyelmet a rendőrség a bukósisak fontosságára, mely életet menthet.
2026.06.26. -
Erdőre is átterjedt a tűz Mohánál
Aratás közben gyulladt ki a tarló június 24-én délután Moha határában. A tűz a búzatábla egy részére és a közeli erdő aljnövényzetére is átterjedt. Kertiszerszámokkal és vízsugárral is próbálták megfékezni a lángokat, melyek a szárazság miatt hamar terjedtek. A tartós csapadékhiány és az országot sújtó kánikula miatt június 25-től hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lépett életbe.
2026.06.25. -
Rendőrkézen a hamisítók
A Fejér megyei rendőrök több helyszínen számolták fel egyszerre egy szervezett, hamis közokiratok előállítására szakosodott bűnbanda tevékenységét. Az eljárás tovább folyik annak feltárására, hogy kik rendelték meg a hamis okmányokat, hány esetben használták fel őket, illetve milyen további bűncselekményeket segíthettek elő.
2026.06.19. -
Taroltak a fehérváriak
A tűzoltósport három versenyszámában mérték össze ügyességüket és gyorsaságukat Fejér vármegye hivatásos tűzoltói június 18-án. A rendezvénynek a seregélyesi Eötvös József Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium sportpályája adott otthont.
2026.06.19.
Ittas vezetők hete Fejér megyében - 168 órás közlekedési összefoglaló
Akár az ittasok hetének is nevezhetnénk a balesetekben igencsak bővelkedő elmúlt hét napot. A július első hetéhez viszonyítva jelentősen megnőtt a személyi sérüléssel végződő balesetek száma, de önmagában is szomorú a statisztika: a július 9-étől 16-áig terjedő időszakban egy halálos végű, 10 súlyos és 9 könnyű személyi sérüléssel járó balesetnél helyszíneltek Fejér megye rendőrei. A balesetekben egy személy elhunyt, tizenketten súlyosan, tizennégyen pedig könnyen sérültek. A halálos végű baleseten kívül még további öt esetben játszott szerepet az ittasság, a közúti ellenőrzések során pedig 18(!) alkalommal regisztráltak ittas vezetőket, s közülük is 8 erősen, ill. közepesen ittasnak bizonyult.
Akár az ittasok hetének is nevezhetnénk a balesetekben igencsak bővelkedő elmúlt hét napot. A július első hetéhez viszonyítva jelentősen megnőtt a személyi sérüléssel végződő balesetek száma, de önmagában is szomorú a statisztika: a július 9-étől 16-áig terjedő időszakban egy halálos végű, 10 súlyos és 9 könnyű személyi sérüléssel járó balesetnél helyszíneltek Fejér megye rendőrei. A balesetekben egy személy elhunyt, tizenketten súlyosan, tizennégyen pedig könnyen sérültek. A halálos végű baleseten kívül még további öt esetben játszott szerepet az ittasság, a közúti ellenőrzések során pedig 18(!) alkalommal regisztráltak ittas vezetőket, s közülük is 8 erősen, ill. közepesen ittasnak bizonyult.
A sérültek között legtöbb a kerékpárosok, motorkerékpárosok és a gyalogosok száma, valamint tehergépkocsis is szerepel az autósok mellett.
A balesetek bekövetkezéséért felelős okok között jellemzően sok a jármű feletti uralom ittasság vagy egyéb ok miatti elvesztése, ennek eredményekképpen másik sávba való áttérés, az ároknak/padkának ütközés. A figyelmetlenség, elalvás, elsőbbségadási kötelezettség elmulasztása ismételten ott szerepelnek az okok között.
Az összes baleset közül 5 esetben nem volt bekötve az utasok biztonsági öve. Ezen balesetek közül egy halálos, három súlyos és egy könnyű kimenetelű volt.
A napokat vizsgálva szombat viszi a prímet a maga 5 balesetével, de sajnos, pénteken és kedden is majdnem ugyanennyi, szám szerint 4-4 baleset történt. Balesetmentes napot nem regisztráltak a megye rendőrei, de hétfőn és csütörtökön 1-1 esetben kellett helyszínelniük.
A napszakok tekintetében továbbra is a délutáni és későbbi órákon van a hangsúly. Reggel 1, délelőtt 5, délután és este 7-7 baleset következett be.
Fejér megye rendőrei továbbra is fokozott jelenlétükkel vigyázzák a megye közútjait. A közlekedés valamennyi résztvevőjét kérjük, vigyázzanak egymásra, felelőtlenül, fáradtan, alkoholfogyasztás után ne üljenek volán mögé!
Felhívjuk a járművezetők figyelmét a passzív biztonsági eszközök meglétére és alkalmazására. Nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy a biztonsági öv bekötése nélkül senki ne induljon útnak!
Valamennyi úton lévőnek balesetmentes, jó közlekedést kíván a Fejér Megyei Rendőrfőkapitányság!