-
Mutasd magad!
Június 26-án 19 órakor a V54 Színház és Kultúrtérben a Mutasd magad című, Schwechtje Mihály játékfilmjéből készült színpadi adaptációt tekinthetik meg az érdeklődők az Örökség csoport előadásában. A szerelmi történetben a látszat és valóság, a valódi és ál-érzelmek, a virtuális és valódi világok fedik egymást.
2026.06.25. -
Egy kis kamrányi törődés
A világ számos pontjáról érkeznek résztvevők idén is a Székesfehérvári Királyi Napok egyik legnépszerűbb rendezvényére, a Nemzetközi Néptáncfesztiválra. A szervezők újra meghirdették adományozó, támogató akciójukat, hogy egy kis kamrányi törődéssel bárki segíthesse a programsorozat sikeres megrendezését és a méltó vendégvárást.
2026.06.24. -
Gyóni Géza emlékezete
Gyóni Gézára, a hősi halált halt katonaköltőre emlékeztek a Szent István Művelődési Házban. Az I. világháborúban elhunyt költő munkásságát Nagy István az intézmény munkatársa idézte meg.
2026.06.25. -
Könyvtár nyílt a strandon
Strandkönyvtár várja az olvasni szeretőket június 27. és augusztus 22. között minden szombaton a városi strandon. A fogadóépület mellett felállított sátorban különféle tematikájú és stílusú olvasnivalók között lehet válogatni.
2026.06.24.
Ingyenesen tekinthetik a meg a rászorulók a színházi főpróbákat
A Vörösmarty Színház nyilvános főpróbáira szóló meghívókat - egyben ingyenes belépőket - adott át számos civil szervezet képviselőjének Dr. Cser-Palkovics András frakcióvezető és Vargha Tamás tanácsnok. December 17-én közel 400-an tekinthetik meg ingyenesen a jelmezes főpróbát, de jövőre is két alkalommal lesz ingyenes színházlátogatási lehetőséga rászoruló, kisnyugdíjas vagy nagycsaládos emberek számára.
2009.12.07. 12:12 |
A Vörösmarty Színház nyilvános főpróbáira szóló meghívókat - egyben ingyenes belépőket - adott át számos civil szervezet képviselőjének Dr. Cser-Palkovics András frakcióvezető és Vargha Tamás tanácsnok. December 17-én közel 400-an tekinthetik meg ingyenesen a jelmezes főpróbát, de jövőre is két alkalommal lesz ingyenes színházlátogatási lehetőség a rászoruló, kisnyugdíjas vagy nagycsaládos emberek számára.

A Polgári Frakció több mint egy hónapja kezdeményezte, hogy ismét legyenek nyilvánosak a főpróbák a Vörösmarty Színházban. A képviselők 300 ezer forinttal járulnak hozzá a színház költségeihez. A rászorulók már a december 17-i főpróbára is ellátogathatnak. A frakció megkereste a Vöröskereszt, a Máltai Szeretet Szolgálat vezetőit valamint a nyugdíjas egyesületeket és több civil szervezetet, hogy több mint 400 rászoruló, kisnyugdíjas vagy éppen nagy családos számára tegyék lehetővé a színházlátogatást.

A meghívók kiosztása alkalmával Cser-Palkovics András frakcióvezető elmondta, néhányan úgy gondolták, hogy megpróbálnak segíteni azoknak, akik nem engedhetnék meg maguknak, hogy részt vegyenek egy színházi előadáson. "Korábbi kezdeményezést élesztettünk fel úgy, hogy saját szerény lehetőségeinkkel élve megpróbáltunk segíteni. Négyszáz férőhely van a színházba, ez lehetőséget ad arra, hogy a nyilvános főpróbákat megtekintve kellemes időtöltést biztosítsunk a rászorulóknak." - mondta Cser-Palkovics András, aki civil szervezetek képviselőinek adta át a meghívókat, amelyek egyben belépőként is szolgálnak majd a színházba.
Vargha Tamás tanácsnok kiemelte, hogy feltétlenül el kell majd hoznia a meghívót azoknak, akik ingyenesen szeretnék megtekinteni a főpróbát, mivel a hostessek ezeket a meghívókat kérik majd a színházban. A tanácsnok elmondta, hogy nincsenek számozott helyek, ezért érkezési sorrenben ültetik le a hostessek a vendégeket a december 17-i főpróbán, amelynek megtekintésére többek között a Más Fogyatékosokért Alapítvány, a SZÉNA Egyesület, az Alba Caritas, a Videoton Nyugdíjas Klub és a Viktória Alapítvány tagjainak is lehetősége nyílik.