-
Áramszünet a Búrtelepen
Hálózatkarbantartás, illetve villanyoszlop cseréje miatt lesz áramszünet június 29-én a Búrtelepen, valamint az Almássy-telepen és a környező utcákban – adta ki az erről szóló közleményt az áramszolgáltató.
2026.06.26. -
Benelegszik nyáron a radiátor?
Amennyiben a távfűtéssel ellátott lakásokban a nyári hónapok során átmenetileg felmelegednek afűtőtestek, az nem a fűtési szezon idő előtti kezdetét jelenti nem is próbafűtést végez a szolgáltató.A jelenség oka általában az épület fűtési rendszerén végzett karbantartási vagy felújítási munka,amely során a rendszert leürítik, majd a munkálatok befejezése után újratöltik.
2026.06.26. -
Elmarad a meleg miatt a Vakációindító
A közönség és a munkatársak biztonsága érdekében, a szombat nulla órától életbe lépő harmadfokú hőségriasztásra és a várható rendkívüli hőségre való tekintettel a szombatra meghirdetett Vakációindító Szárazréten rendezvény elmarad.
2026.06.26. -
Diákmunka a hivatalban
Nyári diákmunkára várja a fiatalok jelentkezését a Polgármesteri Hivatal Székesfehérváron. A foglalkoztatás két turnusban, július és augusztus hónapban lesz napi hat órában. Fizikai munkát, eszköz- és bútormozgatást kell végezni. Jelentkezni kizárólag elektronikus formában lehet – olvasható ebben a felhívásban.
2026.06.25.
In memoriam dr. Gömöry Sándor - elhunyt az egykori önkormányzati képviselő
Életének 88. évében, május 10-én elhunyt dr. Gömöry Sándor ügyvéd, egykori önkormányzati képviselő. A rendszerváltás után a székesfehérvári közgyűlésben két ciklusban is meghatározó szerepet betöltő képviselő elvesztése miatt Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata ezúton fejezi ki részvétét.
2016.05.26. 10:44 |
Életének 88. évében, május 10-én elhunyt dr. Gömöry Sándor ügyvéd, egykori önkormányzati képviselő. A rendszerváltás után a székesfehérvári közgyűlésben két ciklusban is meghatározó szerepet betöltő képviselő elvesztése miatt Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata ezúton fejezi ki részvétét.
Dr. Gömöry Sándor 1990-ben, az első szabad önkormányzati választásokat követően került a székesfehérvári közgyűlésbe, majd két cikluson keresztül volt önkormányzati képviselő. Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése Ügyrendi, Igazgatási és Jogi Bizottságának nyolc éven keresztül – 1998-ig – volt tagja. Az első négy évben emellett tagja volt a Lakás-, Helyiség- és Telekgazdálkodási Bizottságnak is, míg a második ciklusban a Közbiztonsági Bizottság munkáját segítette.
A civil életben ügyvédként dolgozott. Magas fokú szakmai kvalitásait mutatja, hogy a Fejér Megyei Ügyvédi Kamara elnöki tisztét is hosszú éveken ellátta, míg a Magyar Ügyvédi Kamara Elnöksége 1987. januárjában a kiváló ügyvédi munkáért elismerést adományozta részére.
A köz érdekében végzett társadalmi szerepvállalása idején mindig a város érdekei vezérelték. Mind hivatása, mind a közösségért vállalt tisztségei betöltése során elveit, valamint a szakmai érveket tartotta szem előtt. A rá háruló feladatokat legjobb tudása szerint, alázattal és mindenkor a jog sértetlenségének előtérbe helyezésével látta el.
A május 10-én elhunyt egykori önkormányzati képviselőtől engesztelő gyászmise keretében vesznek végső búcsút 2016. május 28-án délben a székesfehérvári Szent Imre templomban. Hamvait ezt követően helyezik örök nyugalomra szűk családi körben. Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata ezúton is szeretné részvétét nyilvánítani dr. Gömöry Sándor elvesztése miatt. Nyugodjon békében!
Dr. Gömöry Sándor 1990-ben, az első szabad önkormányzati választásokat követően került a székesfehérvári közgyűlésbe, majd két cikluson keresztül volt önkormányzati képviselő. Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése Ügyrendi, Igazgatási és Jogi Bizottságának nyolc éven keresztül – 1998-ig – volt tagja. Az első négy évben emellett tagja volt a Lakás-, Helyiség- és Telekgazdálkodási Bizottságnak is, míg a második ciklusban a Közbiztonsági Bizottság munkáját segítette.
A civil életben ügyvédként dolgozott. Magas fokú szakmai kvalitásait mutatja, hogy a Fejér Megyei Ügyvédi Kamara elnöki tisztét is hosszú éveken ellátta, míg a Magyar Ügyvédi Kamara Elnöksége 1987. januárjában a kiváló ügyvédi munkáért elismerést adományozta részére.
A köz érdekében végzett társadalmi szerepvállalása idején mindig a város érdekei vezérelték. Mind hivatása, mind a közösségért vállalt tisztségei betöltése során elveit, valamint a szakmai érveket tartotta szem előtt. A rá háruló feladatokat legjobb tudása szerint, alázattal és mindenkor a jog sértetlenségének előtérbe helyezésével látta el.
A május 10-én elhunyt egykori önkormányzati képviselőtől engesztelő gyászmise keretében vesznek végső búcsút 2016. május 28-án délben a székesfehérvári Szent Imre templomban. Hamvait ezt követően helyezik örök nyugalomra szűk családi körben. Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata ezúton is szeretné részvétét nyilvánítani dr. Gömöry Sándor elvesztése miatt. Nyugodjon békében!