-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Ilyen még nem volt - minden osztály más nyelven énekelt a Kossuthban
Zenei nyelvi vetélkedőt tartottak kedden délután a Kossuth Lajos Általános Iskolában, ahol az intézmény minden osztálya más-más nyelven énekelt el közösen egy dalt. A gyerekek zongorakíséret mellett, az énektanárokkal közösen adták elő a dalokat, amiket zsűriztek is, bár nem az volt a leglényegesebb, hogy ki nyeri a vetélkedőt. A rendezvényen az egyik legjobb dolog az volt, hogy az iskola összes diákja összegyűlt az aulában és a kicsiktől a nagyokig bezáróan mindenki figyelt egymás produkciójára.
2014.10.21. 19:53 |
Zenei nyelvi vetélkedőt tartottak kedden délután a Kossuth Lajos Általános Iskolában, ahol az intézmény minden osztálya más-más nyelven énekelt el közösen egy dalt. A gyerekek zongorakíséret mellett, az énektanárokkal közösen adták elő a dalokat, amiket zsűriztek is, bár nem az volt a leglényegesebb, hogy ki nyeri a vetélkedőt. A rendezvényen az egyik legjobb dolog az volt, hogy az iskola összes diákja összegyűlt az aulában és a kicsiktől a nagyokig bezáróan mindenki figyelt egymás produkciójára.
Az iskola valamennyi évfolyama részt vett a programban és minden osztály más nyelven énekelt. A rendezvény célja volt a sokszínűség bemutatása, így az angoltól a latinig, valamint több dél-amerikai országban használt nyelven hangzanak majd el dalok, képet adva a különböző nemzetek kultúrájából is.
A Csitáry Emil Művészeti Műhely pályázati programja segített a program létrejöttében, melyet az Öreghegy régi-új önkormányzati képviselője Östör Annamária nyitott meg. A gyerekek figyelmét a nyelvtanulásra és más nyelvek ismeretének örömére hívta fel.


