-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Illusztrációs pályázatra beérkezett alkotásokból nyílt tárlat a Tópartiban
Folytatódott a "Tóparti FészekArt" kiállítássorozat a Tóparti Gimnáziumban. A szerdán megnyílt kiállításon az intézmény által kiírt illusztrációs pályázatra beérkezett alkotásokat mutatják be. Az intézmény saját diákjai mellett a Munkácsy Mihály Általános Iskola, valamint a Tolnai Utcai Általános Iskola diákjainak alkotásai is szerepelnek a tárlaton, amelyet Brájer Éva, Székesfehérvár alpolgármestere nyitott meg.
2013.04.17. 14:58 |
Folytatódott a "Tóparti FészekArt" kiállítássorozat a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskolában. A szerdán megnyílt kiállításon az intézmény által kiírt illusztrációs pályázatra beérkezett alkotásokat mutatják be. Az intézmény saját diákjai mellett a Munkácsy Mihály Általános Iskola, valamint a Tolnai Utcai Általános Iskola diákjainak alkotásai is szerepelnek a tárlaton, amelyet Brájer Éva, Székesfehérvár alpolgármestere nyitott meg.

Ismét képzőművészeti alkotásokkal telt meg a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola aulája. A tárlat megnyitóján Brájer Éva alpolgármester kiemelte, hogy kiállító diákok önálló karakterek sajátos képi világgal és biztos szakmai alapokkal. Székesfehérvár alpolgármestere hozzátette, hogy a kiállítás nyilvánvalóvá teszi a városvezetés számára is, hogy a kortárs képzőművészet gazdag utánpótlással bír Fehérváron.

dr. Vizi László Tamásné igazgató örömét fejezte ki, hogy az illusztrációs versennyel egybekötött tárlat keretében a leendő tópartisok is bemutathatták tehetségüket.

Székesfehérvár Megyei Jogú Város Közgyűlése 1992-ben járult hozzá ahhoz, hogy képző- és iparművészeti szakközépiskolai osztály induljon a Tóparti Gimnáziumban. A gimnázium még abban az évben felvette a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola nevet.