-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Idén nyolc festőművész alkotott az Agárdi Művésztelepen
Idén 22. alkalommal érkeztek művészek az agárdi alkotótáborba, a Pákász tanyára. Az ideérkező képzőművészek alkotásaikon keresztül megismertetették a tábor többi lakóját hazájuk kultúrájával, szokásaival. A résztvevők tapasztalatot cseréltek, barátságok szövődtek és nem mellékesen alkotásaik, műveik egy részét Székesfehérváron is láthatjuk, először szeptember 27-én kedden 17 órakor az Alcoa Köfém Klubházban.
A cikkben VIDEÓ található!
2011.09.27. 12:43 |
Idén 22. alkalommal érkeztek művészek az agárdi alkotótáborba, a Pákász tanyára. Az ideérkező képzőművészek alkotásaikon keresztül megismertetették a tábor többi lakóját hazájuk kultúrájával, szokásaival. A résztvevők tapasztalatot cseréltek, barátságok szövődtek és nem mellékesen alkotásaik, műveik egy részét Székesfehérváron is láthatjuk, először szeptember 27-én kedden 17 órakor az Alcoa Köfém Klubházban.
Idén nyolc festőművész érkezett az agárdi alkotótáborba: többek között Lengyelországból, Finnországból, Nagy Britanniából, Gyulafehérvárról, és Németországból is jöttek alkotók. A 22. Művésztelep Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Köfém Nonprofit Kft támogatásával jött létre. Az alkotótábor legfontosabb célja a fiatal tehetségek felkutatása. Az alkotótáborban született munkákat először szeptember 27-én kedden 17 órakor láthatjuk az Alcoa Köfém Klubházban. Az idei alkotásokból jövőre nagyszabású tárlat is nyílik majd augusztusban, a Tóth István emlékének szentelt Aranybulla Művészeti Napok keretében.
A 2011-es agárdi művésztelepen részt vett alkotók:
Kocsis Judit (Székesfehérvár), Verebics Katalin (Budapest), Molnár Attila (Székesfehérvár), Jan-Hendrick Pelz (Schwäbisch Gmünd, Németország), Nirmala Dholakia (Chorley, Nagy-Britannai), Anna Alm (Kemi, Finnország), Lucilla Kossowska (Opole, Lengyelország), Noemi Kusztos (Gyulafehérvár, Románia).