-
Tavaszi tárlat és könyvbemutatók
Tavaszi tárlattal, zenés-verses esttel és prózakötet bemutatóval várja a művészetek kedvelőit a Vörösmarty Társaság. Március 19-én 17 órakor, majd március 26-án, csütörtökön és március 31-én, kedden 18 órakor kezdődnek a programok a Kossuth utca 14. szám alatt.
2026.03.18. -
Családfők megáldása
Március 19-én a székesfehérvári szemináriumi templomban 18 órakor Spányi Antal megyés püspök az egyetemes egyház védőszentjének, Szent Józsefnek liturgikus ünnepnapjához kapcsolódva áldásban részesíti a családapákat Székesfehérváron. A főpásztor szentmisét mutat be a város papságával.
2026.03.18. -
100 hegedűs koncert
"100 hegedűs" címmel újra megrendezték a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola vonós tanszakának koncertjét. A fiatalok négy év után léphettek fel, bemutatva tehetségüket.
2026.03.17. -
A sokszínűség harmóniája
Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és Aalapfokú Művészeti Iskola adott otthont a III. Fejér Vármegyei Művészeti Iskolák Vándortalálkozójának.
2026.03.17.
Idén már ötödször lesz Fény utca - III. Béla élete elevenedik meg a falakon
A Fény utca terveit ITT tekintheti meg!
A Fény utca képei idén a legsikeresebb magyar uralkodó életét elevenítik fel. III. Béla a kelet-nyugati kapcsolatok terén egyfajta jelképpé vált: a fiatal korában Bizáncban élt és a bizánci trón várományosának számító, később a magyar trónra lépő, így a keleti és a nyugati kultúrában egyaránt otthonosan mozgó fiatalember kora egyik legelismertebb uralkodója lett, aki uralkodásának 24 éve alatt Magyarországból virágzó államot épített.
A Fény utca a Királyi napok teljes időtartama alatt, augusztus 11-től augusztus 20-ig, minden nap 21 és 24 óra között lesz látható.
Idén is Magyarósi Éva grafikus és csapata tervezi és animálja majd a történetet. Magyarósi Éva igen sokoldalú művész, számos médiumban alkot. Már 16 évesen verseskötete jelent meg, novellákat ír, köztéri szobrokat, animációs filmeket, fotókat és rajzokat is készít, elsősorban videóművészként ismert.