Hétfőtől ideiglenesen nem lehet Budai útról a Gáz utca felé kanyarodni

Földgázvezeték-javítás miatt szeptember 27-én, hétfőn 08.00 órától megváltozik a Budai út – Gáz utca – Lövölde utca csomópont forgalmi rendje: a Budai útról nem lehet majd a Gáz utcára lekanyarodni, illetve a Lövölde utca irányából a Gáz utca felé továbbhaladni. A lezárás várhatóan október 8-áig tart, addig a 33-as jelzésű autóbusz is terelőútvonalon közlekedik.
2021.09.23. 07:58 |
Hétfőtől ideiglenesen nem lehet Budai útról a Gáz utca felé kanyarodni

Ezúton tájékoztatják a lakosságot és az arra közlekedőket, hogy a Gáz utcában a földgázvezeték javítása miatt 2021. szeptember 27-én, hétfőn 8.00 órától előreláthatólag október 8-ig megváltozik a Budai út – Gáz utca – Lövölde utca csomópont forgalmi rendje.

A Sarló utca forgalmát nem befolyásolja a forgalomkorlátozás!

A hibaelhárítás időtartama alatt a Gáz utca Királysor irányába vezető, Budai út – Sarló utca közötti szakasza a Budai útnál a gépjárműforgalom elől lezárásra kerül. A Budai útról tehát nem lehet a Gáz utcára lekanyarodni, illetve a Lövölde útról a Gáz utca irányába áthaladni. Kérik az érintett útszakaszon parkoló gépjármű-tulajdonosokat, hogy a lezárás bevezetéséig a területet gépjárműveikkel elhagyni szíveskedjenek.

A lezárás miatt a külső végállomás irányába közlekedő 33-as jelzésű autóbusz a Deák Ferenc utca – József Attila utca terelőútvonalon közlekedik, és a járatútvonalon rendszeresített megállóhelyeken megáll. Kimaradó megállóhelyek: Lövölde utca, Gáz utca/Budai út, Széna tér.

Kérik a környéken élőket és a közlekedőket, hogy a munkavégzés környezetében fokozott figyelemmel közlekedjenek, és úti céljaik megközelítése során a bevezetésre kerülő korlátozásokat vegyék figyelembe!

Közlemények

  1. Intézkedések a hőségben

    A hétvégén féláron lehet megnézni a múzeum légkondicionált termeiben látható Totus Tuus kiállítást, és a Városháza temperált Díszterme is megnyílik hétfőn-kedden, ahol pedig mesefilmekkel várják az arra járó családokat – számol be friss bejegyzésében Székesfehérvár polgármestere.

    2026.07.31.
  2. Útzár a Nagyszombati utcában

    Augusztus 4-én, keddtől augusztus folyamán teljes útzár mellett folytatódik a Nagyszombati utca Zsolnai út és Aranybulla sétány közötti szakaszának felújítása. A lezárás érinti a 24-es autóbuszjárat útvonalát is, ami a Zsolnai út / Nagyszombati utca autóbusz-végállomásig közlekedik majd ebben az időszakban.

    2026.07.31.
  3. Megnyitották a forgalom előtt a Budai út Várkörút felé eső szakaszát

    A tervezettnél korábban, csütörtökön napközben megnyitották a forgalom előtt a Budai út Várkörút és Távírda utca közötti szakaszát, így mostantól újra használható a teljes Budai út. Mint ismert, már befejeződtek a közműépítési munkák, amikor a területen csőtörés volt, amelynek hibaelhárítása után az úthelyreállítás is megtörtént.

    2026.07.30.
  4. Harmadfokú hőségriasztást rendeltek el kedd éjfélig

    Az országos tisztifőorvos 2026. július 30-án, csütörtökön 00.00 órától augusztus 4-én, kedden 24.00 óráig harmadfokú hőségriasztást adott ki. Székesfehérváron működnek az ivókutak, emellett klimatizált helyiségek is várják a fehérváriakat a hőségben. A város polgármestere mindenkit arra kér, hogy figyeljünk egymásra, kiemelten a környezetünkben élő idős emberekre, valamint vigyázzunk a háziállatainkra is. 

    2026.07.29.