-
Emberi sorsok a Don-kanyarban
A 2. magyar hadsereg tragédiájának hátterével, a magyar honvédek történetének máig ható üzenetével ismerkedhettek meg a fiatalok pénteken a Vármegyeházán, ahol Illésfalvi Péter történész tartott szemléletes előadást. A fiatalokat Vargha Tamás honvédelmi miniszterhelyettes, Székesfehérvár országgyűlési képviselője és dr. Tanárki Gábor főispán köszöntötte
2026.01.30. -
Püspöki szentmisével ünneplik Urunk bemutatása napját
Február 2-án hétfőn, Urunk bemutatásának ünnepén, Gyertyaszentelő Boldogasszony napján, 17 órakor tartanak koncelebrált ünnepi szentmisét a Székesegyházban. A Megszentelt élet világnapján együtt imádkozhatnak a hívek a szerzetesekkel, szerzetesnővérekkel, a Prohászka Imaszövetség tagjaival és a plébániákon működő közösségek és a lelkiségi mozgalmak képviselőivel.
2026.01.30. -
Fecsegő Juhász Illéssel
Az új évben is folytatódott a Fecsegő a Nyitrai úti Közösségi Házban. Az idei első találkozón Juhász Illés színművészt ismerhették meg a vendégek.
2026.01.30. -
Versünnep jelentkezés február 6-ig
Még egy hétig jelentkezhetnek a Versünnepre a fehérvári diákok. A tehetségkutatót 16. alkalommal szervezzük meg idén együttműködésben az önkormányzattal, az egyházmegyével, a színházzal és a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házzal.
2026.01.29.
Balettművészek is közreműködnek Fekti Vera tárlatának megnyitóján
Október 26-án, pénteken délután fél 5-kor lesz Fekti Vera, festőművész „Horizont” című kiállításának megnyitója a Feketehegy-Szárazréti Közösségi Központban. A délután tárlatot Szentes Ottokár, képzőművész nyitja meg, köszöntőt mond Szigli István, közreműködnek a Székesfehérvári Balett Színház művészei. A tárlat november 30-ig látogatható.
2018.10.24. 08:01 |