-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Hetvenedik születésnapot ünnepeltek a Béke téren
Csütörtökön délután ünnepelte hetvenedik születésnapját a székesfehérvári Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola. A jeles ünnep alkalmából Székesfehérvár alpolgármestere, Brájer Éva és Kneifel Imre, az intézmény igazgatója köszöntötte az eseményen megjelenteket. A születésnapi ünnepségen az iskola tanulóinak műsorát tekintették meg a résztvevők, akiket ezt követően egy baráti beszélgetésre is vártak.
2013.12.12. 20:20 |
Csütörtökön délután ünnepelte hetvenedik születésnapját a székesfehérvári Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola. A jeles ünnep alkalmából Székesfehérvár alpolgármestere, Brájer Éva és Kneifel Imre, az intézmény igazgatója köszöntötte az eseményen megjelenteket. A születésnapi ünnepségen az iskola tanulóinak műsorát tekintették meg a résztvevők, akiket ezt követően egy baráti beszélgetésre is vártak.
A Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola a hetvenedik születésnapját ünnepelte csütörtök délután. Ez alkalomból az intézmény tanulói zenével és versmondással is kedveskedtek az eseményen megjelenteknek. Ünnepi köszöntőjében Kneifel Imre igazgató úgy fogalmazott, hogy számukra különleges alkalmat jelent az intézmény hetvenedik születésnapja. A jeles ünnep okán legfontosabb feladatként a múltra való emlékezést emelte ki Kneifel Imre.
Az ünnepségen Brájer Éva, Székesfehérvár alpolgármestere is részt vett. Beszédében kiemelte a Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskolában folyó zeneoktatás fontosságát, mint mondta: minden, ami a kultúráról és a művészeti oktatásról szól, az nagy hasznára válik a társadalomnak, mivel értéket, igényességet és fegyelmet képvisel. Brájer Éva továbbá köszönetet mondott az iskolai tanárainak és diákjainak is, hogy kivették a részüket a Szent István Emlékév programjaiból.
Székesfehérvár alpolgármestere az iskola születésnapja alkalmából dr. Cser-Palkovics András polgármester által jegyzett jubileumi oklevelet nyújtott át Kneifel Imre igazgatónak. Az iskola tanulóinak színvonalas műsorát követően baráti beszélgetéssel folytatódott az ünnepi délután. A programsorozat a jövő héten folytatódik, hiszen december 16-án, hétfőn 14.30 órakor nyitják meg a Kodály Zoltán Hetet, amelynek keretében zenei vetélkedőt, társas éneklési versenyt, játékos vidám vetélkedőt szerveznek. Az ünnepi hét, december 19-én 18.00 órakor karácsonyi hangversennyel zárul a Szent Imre templomban.


