-
Diákmunka a hivatalban
Nyári diákmunkára várja a fiatalok jelentkezését a Polgármesteri Hivatal Székesfehérváron. A foglalkoztatás két turnusban, július és augusztus hónapban lesz napi hat órában. Fizikai munkát, eszköz- és bútormozgatást kell végezni. Jelentkezni kizárólag elektronikus formában lehet – olvasható ebben a felhívásban.
2026.06.25. -
Segítség az igazolványcseréhez
A Székesfehérvár Önkormányzata által fenntartott szociális intézmények együttműködve a Fejér Vármegyei Kormányhivatallal hathatós segítséget nyújtanak a régi típusú személyi igazolványok cseréjében. Mint ismert, augusztus 3-tól a bordó, kis könyvformátumú igazolványok érvényüket vesztik!
2026.06.24. -
Áramszünet lesz több helyszínen is
Villanyoszlopcsere, illetve hálózatépítés miatt lesz áramszünet június 26-án a Nefelejcs utca környékén, illetve Feketehegy-Szárazréten – tájékoztatott az áramszolgáltató.
2026.06.24. -
Meghosszabbított nyitvatartással várja a fürdőzőket a Városi Strand
Az országos tisztifőorvos június 26-a, péntek éjfélig meghosszabbította a másodfokú hőségriasztást. Június 27-e, szombat nulla órától kedd éjfélig pedig harmadfokú hőségriadót rendelt el. A hőségriasztás időtartama alatt a strand egy órával tovább, vagyis este 20 óráig várja vendégeit. A csúszdák üzemideje változatlan marad, minden nap 9 és 18 óra között használhatók.
2026.06.24.
Hétfőtől ügyeleti rendszerben működnek tovább az óvodák és bölcsődék
„Tisztelt Fehérváriak!
Hétfőtől tantermen kívüli, digitális munkarend lesz érvényben az iskolákban. Követve az operatív törzs által és a kormányzati intézkedésekben megfogalmazott irányelveket, az Önkormányzatunk által fenntartott intézményekben is számos, a jelenlegi jogszabályi környezetnek megfelelő intézkedést kezdeményeztem.
Szombaton értekezletre hívtam az óvodák és bölcsődék vezetőit, hogy meghallgatva javaslataikat, közösen alakítsuk ki a további működés rendjét. Az óvodák bezárására jelenleg Önkormányzatunknak nincs jogi lehetősége. Emellett fontosnak tartjuk, hogy azoknak a családoknak, dolgozó szülőknek is biztosítsuk a gyermekeik napközbeni felügyeletét, valamint étkezését, akik ezt munkájuk okán ilyen rövid idő alatt nem tudják megoldani. Mindezeket figyelembe véve hétfőtől – legalább a következő héten – az önkormányzati óvodák és bölcsődék ügyeleti rend alapján fognak működni az alábbiak szerint:
- A szakmai konzultációk alapján nyomatékosan kérek minden szülőt, hogy aki megteheti, ne vigye hétfőtől óvodába és bölcsődébe gyermekét.
- Kérjük, hogy a gyermekek otthon tartásának mérlegelésekor legyenek tekintettel az időskorúak fokozott védelmére irányuló ajánlásokra is. Azaz, amennyiben arra lehetőség van, a gyermekek felügyeletét a következő hetekben ne a 60 év feletti nagyszülők lássák el.
- Szeretném felhívni a figyelmet arra, hogy csak egészséges gyermek mehet közösségbe. Kérjük a szülők együttműködését, hogy betegségtüneteket mutató gyermekeket semmiképpen ne vigyenek közösségbe!
- Fontos, hogy az intézményeknek joguk van hazaküldeni azt a gyermeket, akinél bármilyen betegségtünetet észlelnek!
- A házi gyermekorvosok felé is megfogalmazza az Önkormányzat azt a kérést, hogy a szokásos eljárásrendnél is szigorúbban vegyék a hozzájuk fordulókat, ne engedjék közösségbe a betegségtüneteket mutató kisgyermekeket.
- A kicsik fogadása és hazaengedése is ún. „zsiliprendszerrel” történik, hogy a szülők ne lépjenek be az intézményépületekbe.
- Az óvodaigazgatókat és bölcsődevezetőket arra kértem, hogy a nyugdíjas munkavállalókat tartsák otthon, valamint vizsgálják meg ennek lehetőségét a 60 év feletti kollégák esetében is.
- Ajánlásként ezekről az intézkedésekről a nem önkormányzati fenntartású óvodákat és bölcsődéket is tájékoztatjuk.
- Az elkövetkező egy hét tapasztalatait leszűrve – figyelemmel az operatív törzs és a Kormány időközben megszülető intézkedéseire – döntünk majd a további időszak működési rendjéről.
- A közétkeztetésben is átmeneti intézkedéseket vezetünk be, amelyeknek a pontos tartalma az elkövetkező napokban kerül meghatározásra, azzal, hogy a szociális étkeztetést mindenképpen biztosítani fogjuk.
Az iskolák, óvodák, bölcsődék működésében bevezetett korlátozó intézkedések sok család életét megváltoztatják a következő hetekben. Fontos, hogy emellett ők a napi munkájukat is el tudják végezni, ameddig csak lehet. Ez közös érdeke a munkáltatónak, a munkavállalónak és a város egészének is. Ezért mindenkitől a legteljesebb együttműködést kérem. Első jelen helyzetben természetesen maga az ember, és annak egészsége!
Tisztelt Fehérváriak!
Egyéb területek vonatkozásában is döntéseket hoztam, illetve az alábbiakról tájékoztatom Önöket:
- Hétfőtől – az ellátottak védelme érdekében is – átmenetileg bezárjuk a Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény gondozási központjaiban az időseknek biztosított nappali szociális ellátást. Az étkeztetést az azt igénylők számára azonban folyamatosan biztosítjuk. Az intézmény hétfőn délelőtt még ügyeletet tart, hogy mindazokat fogadni tudja, akik addig nem értesülnek az intézkedésről.
- A fentiek szerint működik tovább a Frim Jakab Képességfejlesztő Szakosított Otthonban a fogyatékkal élők nappali szociális ellátása is.
- Mind a Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézményben, mind a Frim Jakab Otthonban a bentlakásos ellátás továbbra is biztosított – szigorú látogatási tilalom mellett.
- Jövő héten szerdától a diákok utazási igényeinek csökkenése, valamint a járványügyi kockázatok mérséklése érdekében a helyi közösségi közlekedésben átmenetileg az iskolai szünetekre érvényes menetrendet vezetünk be.
- A tegnapi bejelentés óta öt újabb hatósági házi karanténban lévő személyről kaptunk értesítést. Fontos: ez nem jelenti azt, hogy betegek lennének, tünetük pedig nincs. A kijelölt intézmények ezzel kapcsolatos feladataikat ellátják.
dr. Cser-Palkovics András
polgármester