-
Együtt a Koronáért!
Nemzetközi néptáncfesztivál, tudományos konferencia, katona- és fúvószenekari találkozók, Öreghegyi Mulatság, Kertmozi, könnyűzenei koncertek, hagyományőrző programok, Koronázási Ünnepi Játékok és a Lovagok Napja - számtalan program várta a Székesfehérvári Királyi Napok résztvevőit az elmúlt tíz napban. Az összművészeti fesztivált vasárnap este az Együtt a Koronáért gálaműsor zárta.
2026.08.24. -
XVI. Zenélő Kultúr Udvar
Az Oskola utca 10. szám alatti, a Városi Képtár – Deák Gyűjteménynek is otthont adó belvárosi lakóház udvara adott otthon a Zenélő Kultúr Udvar programnak. A Fehérvári Polgárok Egyesülete immár XVI. alkalommal szervezte meg ezt a színekben és dallamokban gazdag rendezvényt, amelynek során a színpadon zenészek, énekesek, színjátszók váltották egymást, változatos műsort kínálva a közönségnek.
2026.08.22. -
Kenyérszentelés Kisfaludon
A kenyér az élet, a munka és az összetartozás jelképeként került a középpontba a kisfaludi ünnepségen. Szent István napján a közösség együtt emlékezett az államalapítóra, miközben az új kenyér megáldásával a hagyományok előtt is tisztelegtek.
2026.08.21. -
Kodály Zoltán: Háry János
Nemzeti ünnepünkön a Zichy liget nagyszínpadán mutatták be Kodály Zoltán: Háry János daljátékát. Az örökbecsű mű Szikora János rendezésében, koncertszerű előadásában, a szimfonikus zenekar közreműködésével került színre.
2026.08.21.
Hetedszer rendezik meg a Városi Diákgálát
A Bugát Pál Egészségügyi és Környezetvédelmi Szakképzőiskola január 9.-én, 17 órakor hetedik alakalommal rendezi meg a Városi Diákgálát, amelynek ezúttal a Szent István Művelődési Ház ad otthont.
A Bugát Pál Egészségügyi és Környezetvédelmi Szakképzőiskola január 9.-én, 17 órakor hetedik alakalommal rendezi meg a Városi Diákgálát, amelynek ezúttal a Szent István Művelődési Ház ad otthont.
A középiskola először 1997-ben szervezte meg a gálaestet, akkor még azzal a céllal, hogy a középfokú intézményekbe jelentkező 8. osztályos tanulóknak bebizonyítsák, hogy az egészségügyi nemcsak a szakmai képzésre, hanem a kultúrára is nagy hangsúlyt fektet. Azóta a rendezvény kinőtte magát a szervező iskola falai közül s a város általános és középiskolás diákjainak egy kedvelt kultúrális programjává vált. Az utóbbi alakalmakkor már mintegy 300-an jelentkeztek a legkülönbözőbb előadásokkal. Komoly és könnyűzenei darabok,
minidrámák, vers és próza szavalatok, nép- és moderntánc egyaránt szerepelt a repertoárban. A város iskoláinak nagy része az idén is képviselteti magát a VII. Városi Diákgálán, most is mintegy 300 résztvevőre számítanak a szervezők.