-
Megrongálták a tablókiálllítását
Ismeretlen tettesek megrongálták a Szent István Király Múzeum szabadtéri tablókiállításának több alkotását Székesfehérvár Belvárosában. Az intézmény megtette a rendőrségi feljelentést.
2026.04.29. -
Három fiatal fát is megvagdostak a vandálok az Aranybullánál
Az elmúlt napokban megint vandálok jártak az Aranybullánál és sajnos három fiatal fának a törzsét úgy összevagdalták, hogy kérdéses az életben maradásuk. Amit ilyen esetben tenni lehet az az, hogy fa sebkezelővel lekezelik a kertészek a sérüléseket és reménykedünk, hogy begyógyulnak.
2026.04.29. -
Harmincöt éves a Polgárőrség
A Fejér Vármegyei Polgárőr Szövetség a székesfehérvári Főnix Rendezvény és Lovasparkban tartotta közgyűlését. Az elmúlt évben Fejér vármegye 104 egyesületének, 4278 polgárőre összesen 781.962 óra szolgálatot teljesített, amely országosan is kiemelkedő eredménynek számít.
2026.04.26. -
Új tűzoltóautó Fehérváron
Korszerű, komplex gépjárműfecskendővel bővült a székesfehérvári hivatásos tűzoltó-parancsnokság eszközparkja. Az európai uniós támogatással beszerzett HEROS–AquaMAN 4000-es járművet ünnepélyes keretek között mutatták be. A modern kialakítású és felszereltségű tűzoltóautó tűzeseteknél és műszaki mentéseknél egyaránt hatékonyan vethető be.
2026.04.22.
Helyijáratos autóbusz karambolozott a Seregélyesi úton
Egy ember megsérült, amikor egymásnak tolt két álló autót egy autóbusz Székesfehérváron a Seregélyesi úti körforgalom előtt. Az egyik helyi járatú autóbusz a külső sávban haladt a Mártírok útja irányából a körforgalom felé, amikor a sofőr figyelmetlensége miatt az autóbusz nekikoccant az Agip kútnál, piros lámpánál álló Ford Escort hátuljának. Az ütközés ereje az előtte álló autónak lökte a Fordot, melynek sofőrje nyolc napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett. A gépkocsikban utazók mindenki használta a biztonsági övét, részben ennek is köszönhető, hogy nem történt súlyosabb sérülés.
2007.10.10. 07:25 |
Egy ember megsérült, amikor egymásnak tolt két álló autót egy autóbusz Székesfehérváron a Seregélyesi út i körforgalom előtt. Az egyik helyi járatú autóbusz a külső sávban haladt a Mártírok útja irányából a körforgalom felé, amikor a sofőr figyelmetlensége miatt az autóbusz nekikoccant az Agip kútnál, piros lámpánál álló Ford Escort hátuljának. Az ütközés ereje az előtte álló autónak lökte a Fordot, melynek sofőrje nyolc napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett. A gépkocsikban utazók mindenki használta a biztonsági övét, részben ennek is köszönhető, hogy nem történt súlyosabb sérülés.